Modrić nakon dvije godine strijelac u Ligi prvaka, Mandžukić srušio City!

Modrić
1/7
25.11.2015.
u 22:45

Hrvatski veznjak u Lavovu je gol zabio u 50. minuti nakon asistencije Ronalda. Zanimljivo, bio mu je to prvi gol ove sezone i prvi u Ligi prvaka nakon čak dvije godine.

Real Madrid slavio kod Šahtara u petom kolu Lige prvaka sa 4:3, a Luka Modrić se upisao u strijelce.

Real je poveo golom Ronalda u 18. minuti, da bi se u strijelce upisao i Carvajal u 52. Ronaldo je zatim u 70. minuti povisio na 4:0 i činilo se da će to biti lagana pobjeda kraljevskog kluba. Inače, Portugalac je, osim što je zabio dva pogotka, upisao i dvije asistencije.

No, Real je umjesto da mirno privede utakmicu kraju na kraju morao spašavati živu glavu. Modrić je igru napustio u 62. minuti i kraljevski je klub izgubio ritam na sredini terena. Šahtar je zabio tri gola prekoa Alexa Teixeire (77. 11m i 88.), Dentinha (83.) pa će trener Rafael Benitez unatoč pobjedi morati odgovarati na brojna pitanja.

Mateo Kovačić odigrao je čitavi susret za Real. Kod Šahtara Darijo Srna zbog kartona nije imao pravo nastupa, a Eduardo da Silva je utakmicu odgledao s klupe.

U drugoj utakmici PSG je slavio kod Malmöa s uvjerljivih 5:0. Real je osigurao prvo mjestu u skupini, a dalje idu i Parižani.

Juventus je kod kuće slavio protiv Manchester Cityja (1:0), a pobjednički pogodak postigao je Mario Mandžukić. Bio mu je to drugi gol u Ligi prvaka ove sezone. Hrvatski napadač igru je napustio u 55. minuti.

Juventus je ovom pobjedom osigurao prolazak, dok je City to napravio i prije ove utakmice.

SKUPINA A
Šahtar - Real Madrid  3:4 (Teixeira 77pen, 88, Dentinho 83/Ronaldo 18, 70, Modrić 50, Carvajal 52)
Malmo - PSG  0:5 (Rabiot 3, Di Maria 15, 68, Ibrahimović 50, Lucas 82). Promašeni penal: Rosenberg (Mal,61)

1. Real Madrid           5  4 1  0  11:3  13
2. PSG                   5  3  1  1  10:1   10
---------------------------------------------
3. Šahtar Donjeck        5  1  0  4  7:12   3
4. Malmö                 5  1  0  4  1:13   3

SKUPINA B
CSKA - Wolfsburg  0:2 (Schuerlle 67, 88)

SKUPINA C
 Astana - Benfica  2:2  (Twumasi 19 Aničić 31 / Jimenez 40, 72)
Atletico Madrid - Galatasaray  2:0 (Griezmann 13, 65)

1. Benfica Lisabon     5 3 1 1  9:6 10
2. Atletico Madrid      5 3 1 1  9:2  10
-----------------------------------------------
3. Galatasaray Istanbul 5 1 1 3  5:9  4
4. FC Astana            5 0 3 2 4:10  3

SKUPINA D
Juventus - Manchester City 1:0 (Mandžukić 18)
Borussia Monchengladbach - Sevilla  4:2 (Stindl 29, 84,Johnson 69, Rafael 79/Vitolo 82, Banega 90+1)

1. Juventus              5  3  2  0  6:2   11
2. Manchester City       5  3  0  2  8:6   9
3. Bor. Mönchengladbach  5  1  2  2  6:8   5
4. Sevilla               5  1  0  4  7:11   3