Rakitić sjajno asistirao Messiju, Arsenal i Roma se provukli u osminu finala

Liga prvaka
1/5
09.12.2015.
u 22:58

Ždrijeb parova osmine finala nogometne Lige prvaka održat će se 14. prosinca u Nyonu

Arsenal je u posljednjem kolu skupine Lige prvaka slavio kod Olympiakosa sa 3:0 i izborio prolazak dalje. Junak pobjede topnika bio je Giroud koji je zabio sva tri pogotka, u 29., 49. i 67. minuti iz jedanaesterca. Arsenal se tako provukao dalje iako je nakon prva dva kola bio bez bodova. U drugoj utakmici skupine Bayern je sa 2:0 svladao Dinamo.

Barcelona je remijem (1:1) na gostovanju kod Bayera završila nastup u skupini, ali je ranije odigrala prvo mjesto. Ivan Rakitić odigrao je čitavu utakmicu i asistirao Lionelu Messiju u 20. minuti za gol. Konačni rezultat postavio je Hernandez u 23. minuti. U drugoj utakmici Roma je odigrala 0:0 s BATE Borisovim i na kraju joj je šest bodova bilo dovoljno za drugo mjesto.

Mjesto treneru Chelseaja Joseu Mourinhu opasno se treslo, no kupio je malo vremena pobjedom nad Portom (2:0), momčadi s kojom je svojevremeno osvojio Ligu prvaka. Londonski plavi osigurali su prvo mjesto. Dalje će i Dinamo Kijev koji je bez pomoći Domagoj Vide i Nike Kranjčara svladao Maccabi sa 1:0.

Valencia je kod kuće izgubila od Lyona i uz pobjedu Genta protiv Zenita ostala bez osmine finala LP-a.

Ždrijeb parova osmine finala nogometne Lige prvaka održat će se 14. prosinca u Nyonu, a istog dana održat će se i ždrijeb parova 16-ine finala Europske lige.

Osigurali osminu finala Lige prvaka: Real Madrid, PSG, Wolfsburg, PSV, Atletico Madrid, Benfica, Manchester City, Juventus, Barcelona, Bayern, Zenit, Gent, Chelsea, Dinamo (K), Arsenal i Roma.

Osigurali Europsku ligu: Šahtar, Manchester United, Galatasaray, Sevilla, Valencia, Bayer (L), Olympiacos, Porto