Malo mito za zataškavanje velikih afera
Uhićenjem policajaca postalo je jasno zašto su neki slučajevi procesuirani, a neki ne
Komentari 2
Policija ište svoj "komad torte"! Bolje rečeno, kad nisu dovoljno visoko pozicionirani u društvenoj piramidi da mogu odlučivati i posljedično uživati u blagodatima korupcije, kao svima znani decision makers (oni koji donose odluke) - onda se onako hijensko-šakalski prikradu kad se već dijeli plijen na porcije između tih predatora i "isfektaju" za se... Poanta je u tome što je korupcija strahovito nepravedna jer u njoj su angažirani samo srednji i visoki socijalni slojevi odnosno biti zaposlen u stanici za teh. preglede je neka minimalna razina. Jedva da je taj životni stil "Korupcija nas održala, njojzi hvala!" dostupan nižoj srednjoj klasi, u koju se po plaćama reda par tisuća kn uključuju zaposlenici MUP-a i onda se pribjegava ovom pristupu, naknadno na pojilo... A što se tiče izraza malo mito - eto bi bilo za zatvorske čuvare i carinike. Pogledajte njihovu imovinu i njihova primanja, upitajte po selima i gradovima...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
"Uhićeni su, među ostalim, jer su odavali podatke onima o kojima su vodili istrage, a neki su za to dobivali i nagrade." A ostali nisu dobivali "nagrade" nego su to radili iz altruizma? :)