Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 52
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Nove kazne
Povratak na članak

Slušalice u ušima i pričanje na mobitel bicikliste će 'koštati' 500 kuna

Tristo kuna kazne slijedi i za svaki propust obavještavanja ostalih sudionika o namjeri kretanja.

Komentari 32

Avatar Hulk007
Hulk007
09:57 08.08.2014.

Zbog telefoniranja i pisanja poruka uskoro bi mogli biti kažnjeni i pješaci.

VL
Avatar Neobavezno
Neobavezno
10:12 08.08.2014.

Za sve sudionike prometa isti zakon i kraj price..............

VL
MA
maklin
19:39 08.08.2014.

Slušalice+bicikl=vježbanje. Zabrana slušalica? really?? ali really ??? u kojoj mi komunističko-diktatorskoj državi živimo? dajte više zabranite i internet, govor općenito i riješite to odmah.

VL
Avatar dras32
dras32
10:06 08.08.2014.

Biciklistima bi trebalo uvest obavezna predavanja.Neki nikako da shvate da kad sjednu na bicikl vise nisu pjesaci koji imaju prednost nego sudionici u prometu za koje vrijede pravila kao i za vozace motornih vozila.Najstroze bi kaznjavao bicikliste koji samo izlete sa nogostupa na pjesacki prelaz kao pjesaci.Jedmostavno ne stignes reagirati na biciklistu u pokretu kao na pjesaka a djeca to gotovo u pravilu rade,voze se nogostupima,sto je po meni i u redu,bolje nego da su na cesti ali onda kao muhe bez glave,samo se zalete biciklom preko pjesackog.Roditelji...malo objasnit neke stvari svojim klincima!!

VL
Avatar Perica1
Perica1
09:59 08.08.2014.

Pješake bi trebalo kažnjavati i zbog puštanja plinova, podrigivanja i sl. Preblagi smo i nismo na dobrom putu da profunkcionira pravna država.

VL
GV
gvozdano
14:03 08.08.2014.

Umjesto da se potiče vožnja biciklom kao zdravi način života, zbog čistijeg okoliša i manje gužvi kod nas se očito ide na respresiju biciklista... Strašno...

VL
DA
dambach222
12:03 08.08.2014.

Koliko kazni policija napise autima koji voze preko 50km/h u naseljima?? Kako se moze bicikl mjeriti sa autom?? Ja sam biciklist i najbolje znam kako je opasno voziti po Zagrebu, zbog idiota u autu, idiota pjesaka koji ne znaju kojom se stranom hoda u Hrvatskoj, te iznenadne promjene smjera prilikom hodanja?! a o postovanju pravila ne serite jer mnogi vozači automobila ne postuju pravila, a neki nisu ni vidli autoskolu, sad ćete se iskaljivat jos na nama koji se voze na biciklima.! Da me udari auto, tko će deblji kraj izvući??? Pitam Vas..

VL
Avatar dr. Evil
dr. Evil
10:54 08.08.2014.

i dobar dan je policiji 300 kuna

VL
Avatar gladnijura
gladnijura
10:14 08.08.2014.

Tak isto u zakonu piše da je vozačima zabranjeno telefoniranje bez handsfree uređaja, ali svi uredno drže telefone u ruci ili čak i pišu poruke. Loš je zakon kojeg nitko ne kontrolira i provodi.

VL
HO
horton
13:18 08.08.2014.

Policiji bi bilo bolje da traži ukradene bicikle, kojih (sudeći po statusima na Facebooku) u zadnje vrijeme ima poprilično.

VL
MA
maklin
19:43 08.08.2014.

Svaki policajac u HR mora provoditi ovaj zakon do slova. I onda kad turisti u čudu budu bježali iz Hrvatske onda se zahvaliti diktatoru koju je izmislio ovaj zakon. Ali pazite jednog biciklista ne kaznite, i tog policajca zbog nerada stavit na naslovnicu. Do slova provodit zakon i da diktator zakona bude najslavnija osoba u Hrvatskoj.

VL
IG
igorrzg
11:53 08.08.2014.

Ovo je jako zanimljivo. Na potezu Ilice od Črnomerca do Vrapča ne postoji biciklistička staza, ali postoji nogostup kojim prolazi 5 ljudi na sat. Po ovome se bolje voziti po cesti i stvarati gužve jer su obje trake konstantno pune i bus te ne može prestići i svi ti stalno trube, a da ne pričam o lošim šahtovima s desne strane. btw veći dio puta ima nogostup širok skoro 3 metra!

VL
Avatar magic-man
magic-man
14:23 08.08.2014.

zbog zaštite okoline uskoro slijedi kazna ako netko pusti vjetar na javnoj površini!

VL
T1
t111
15:46 08.08.2014.

ok, kao biciklist koji se vozi po bolonji i ilici, imam kacigu, reflektirajuci prsluk i po danu, postujem u potpunosti prometna pravila zanima me kada ce se napraviti policijska akcija kojom ce se kaznjavati vozaci motornih vozila koji prolaze na 10 cm od mene pri brzini ne manjoj od 60km/h pritom bjesno trubeci. ok, ja nisam sasvim cist u glavi, pa se savrseno uklapam u takvu prometnu dzunglu, ali kaj je sa ostalima? ne mogu zamisliti dijete od 10 godina (pa makar bilo u pratnji) ili neku stariju osobu od 65 ili vise godina da mogu sigurno voziti i prezivjeti sve sokove. takodjer, kako bi biciklisti mogli nauciti svoje obveze? prema sat vremena predavanja u osnovnoj skoli kada imaju 8 godina? cijeli sustav biciklista u prometu je u rasulu, super je kaj uredjuju obveze biciklista, ali smatram da se moraju stvoriti preduvjeti prije nego stjeras nesigurne na cestu.

VL
MM
mario.matic.50
16:54 08.08.2014.

Sva mudrolija je u tome da se u izmjenama napravljenim 28.07.2014, stavak 3) clanka 196. gdje kaze vozaci motornih vozila ne smiju upotrebljavati mobitel i druge aparate koji smanjuju reagiranje... mjenja i kaze >vozaci vozila< što po novome vrijedi za sve. Ali stavak 4) koji je rekao da se moze upotrebljavati mobitel ili drugi aparati... ukoliko se koristi bez upotrebe ruku i dalje stoji i nema rijeci mjenja se ili brise se.. Tako da što se tice slusalica iliti slusanja glazbe preko bilo cega gdje se ne upotrebljavaju ruke, i dalje vrijedi.. Ne znam, kako se netko moze baviti novinarstvom tko krivo procita ili shvati tekst o kojem pise...

VL
AD
aleks.don.tezak
09:59 10.08.2014.

Podrzavam 100%

VL
OV
ovrhovršitelj
20:45 08.08.2014.

Dobro dosli u EU, kaznit cemo vas za sve i svasta, bitno da vam otmemo novac i drzimo vas potlacene. Da slucajno ne bi podigli glavu i razmisljali s njom. Zivjela EU......

VL
PF
Peregrine Falcon
21:40 08.08.2014.

Nije pričanje nego razgovor "na mobitel"

VL
OR
orlioz
07:54 09.08.2014.

Kak se voze dobro da nije vise mrtvih biciklista,a i ovih na skuterima...ko luđaci

VL
Avatar Hulk007
Hulk007
09:57 08.08.2014.

Evo nam slobodne Hrvatske.

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.