Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 2
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Udar na turiste
Povratak na članak

Put do Lastova skuplji je nego let do Londona

Cijene katamarana osjetno su niže, ali većina na godišnji putuje automobilom pa mora na mnogo skuplji trajekt

Komentari 69

Avatar neurazumljiv
neurazumljiv
19:48 11.07.2010.

@Machak Valjda je jasno da valja subvencionirati prijevoz ljudi koji otoke drze naseljenima ali turisti su druga prica. Misljenja sam da trebaju placati i punu ekonomsku cijenu za voznju katamaranom.

VL
KA
Kakma
19:10 11.07.2010.

E moj narode----nemar,neorganiziranost,nestrucnost,lopovluk,kosta.Zato su takve cijene.Parola!! Nema novaca-digni cijene,samo tako to ide u Hrvatskoj.

VL
MA
Machak
19:26 11.07.2010.

Ispričavam se svekolikom pučanstvu krivo sam Vas informirao situacija je još gora, cijene su 115 kn za auto a 18 kn po osobi...dakle auto i dvije osobe u jednom smjeru košta 151 kunu...a ako idete preko Krka morate još platitii i 30 kuna za most..

VL
PI
Pita
19:39 11.07.2010.

www.wizzair.com pa pogledajte cijene London-Zagreb. Ljeto je je pa je skuple ali nije ni priblizno skup kao Cro airlines dilizansa! U devetom mj povrate karte su 60-8- eura!!! Sa svim davanjima!!

VL
PI
Pita
19:39 11.07.2010.

ispravak 60-80 eura

VL
Avatar Hemp
Hemp
12:02 12.07.2010.

12.07.2010. u 11:52h kalamota je napisao/la: ---------------------------------------------------------------- a dje si kalamootta, u gornjemm ili ddonjem cellu aa ti i nisi ttako daleko, plivaj do ddakse pa odmori pa onda do kantafiga a mozes ii do zatona, oorasca ili loziiccee

VL
DU
Deleted user
13:11 12.07.2010.

\" Vlaskoulicanec\" auto mozes ostaviti kod keruma u Jockeru, tamo je najsigurnije.Naravno ovisno o tomu koje imas.

VL
KO
kontras
21:41 13.07.2010.

koja budala, osim jumpera uopće ima želju ić na lastovo? sta ces tamo?

VL
NH
N-Hudy
17:12 22.06.2011.

...Ma kakvo more! Treba se ići u Liku ili Gorski Kotar malo hladiti po vrućinama...

VL
DR
dreamteam
15:13 04.07.2011.

Samo nastavite za godinu dvije nitko vam neće doći

VL
OB
-obrisani-
18:25 05.07.2011.

REISHI GLJIVA (GANODERMA LUCIDUM) POMAŽE I U LIJEČENJU KARCINOMA i mnogih drugih bolesti kao: glavobolje, migrene, povišeni kolesterol, želučane tegobe i čir, bolesti uzrokovane virusima i bakterijama; autoimunih bolesti, upala i tumora; u menopauzi i kod menstrualnih teškoća, proširenih vena,, astme, giht, bolesti bubrega i jetre, visok krvni tlak, dijabetes, bolesti prostate i impotencije.. te za jačanje imuniteta. Reishi je suvremenoj medicini poznata već desetljećima, kinezima već 4.000 godina, iako se nekad nije znalo za karcinome u današnjem obliku. KAVA, ČAJ, KAKAO i KAPSULE s extraktom \"gljive BESMRTNOSTI\", Ganoderma lucidum, kineski LING ZHI; japanski: REISHI, LJEKOVITA GLJIVA koja već 4.000 g. USPJEŠNO OBUZDAVA ZLOČUDNE STANICE. Facebook: Reishi Zagreb SMS 091 / 6 798 798 GanoNatura@hi.t-com.hr Dostava poštom/pouzećem (30 kn) Sve informacije o proizvodima i najvećem svjetskom proizvođaču Gano Excel možete naći ovdje: http://www.ganoexcel.com/ Kako je Reishi ljekovita protiv raka, te se i naši znanstvenici bave istraživanjima Reishija: http://hrcak.srce.hr/48448

VL
Avatar nekakav
nekakav
14:43 27.07.2011.

treba ukinuti povlastice otočanima. jer oni su ustvari bogataši, milijunaši! kolko samo cijene svoje kamene kuće, kvadrat zemlje... neka plate ekonomsku kartu u oni!

VL
MA
Machak
19:15 11.07.2010.

I da, vožnja traje između 20 i 25 min....

VL
OB
-obrisani-
18:16 11.07.2010.

hehehehehhehehehehhehe kad su pitali sepa blatnera zasto su karte svjetskog prvenstva tak skupe, blatner odgovara: ko nema love taj nejde u afriku, dalje veli kad rolinstonsi sviraju ni ja neidem na koncert jer moram kartu platit 250 eura, to je za mene preskupu, u hrvatskoj isto, to su cijene iskljucivo za turiste, domaci placaju sigurno pola te cijene ili jos i manje heheheheheheheheheehehe

VL
DU
Deleted user
18:19 11.07.2010.

Imam dojam da je sve podređeno senzacionalističkom naslovu jer se u članku miješaju kruške i jabuke. Naime, subvencionirana je cijena karte za katamaran i do Lastova (ST-Lastovo 40 nm) se vozite 2 h brzim katamaranom s avio sjedalima za cijenu 3 tram. karte u Zagrebu, zar ne? Znači, vodilo se računa i o otočanima i o turistima koji im stižu u posjete i pitajte nekog stranca što on može kupiti u sferi transporta u svojoj državi za 3,80 eura!? I koliko slično putešestvije stoji u Grčkoj ili pak Španjolskoj kad se preračuna po nm? A cijene trajekta su sasvim druga priča jer se radi o tome da je prosječna masa obiteljskog automobila 1200 kg i nema te pomorske tvrtke na svijetu koja će vam za par eura prevesti limenu mrcinu par desetaka nm... To svugdje košta - i to je velika objektivna smetnja razvoju naših otoka jer poskupljuje svaku aktivnost i dobavu namirnica i ostalog na otoke, ali tu lijeka naprosto nema jer trajekti imaju ograničen kapacitet i u njih ne stane nego par desetaka automobila u neki trajekt skromne veličine i to se dakako i naplati na kraju transportne balade. Alternativa za Lastovo je voziti via Pelješac pa na trajekt Orebić-grad Korčula i onda prijeći cijeli otok Korčulu i čekati lokalni trajekt V. Luka-Ubli za Lastovo, ali je cijena trajekta iz Splita znalački odmjerena da se ne isplati to putešestvije i dvije karte za trajekt u usporedbi s njihovom cijenom. Za Vis pak nema alternative! Za Hvar može se daleko jeftinije proći preko Drvenik-Sućuraj kratke trajektne linije, ali to traži najmanje 150 km ekstra puta od Splita do makarske rivijere i onda duž Hvara...

VL
Avatar neurazumljiv
neurazumljiv
18:34 11.07.2010.

Jos malo senzacionalizma ... Katamarani do otoka su zacudjujuce jeftini, ne znam gdje se u svijetu moze za takvu cijenu toliko vozati po moru ... sto se tice automobila, cijene zvuce realno a i bolje je da sto manje automobilala voza uokolo. Treba stimulirati ekonomican i ekoloski manje stetan prijevoz. Ne znam jel ovakav odnos cijena slucajan ili namjeran, ako je namjeran, svaka cast onome ko je to napravio.

VL
PI
Pita
18:39 11.07.2010.

150 eura London-Zagreb povratna?! Sa croatia airlinesom mozda....Ja uvijek putujem sa tzv niskobudzetnom kompanijom(Wizzair) . Za 9 mjesec platio sam kartu 45 funti povratnu sa svim davanjima!!! Dali je ta kompanija losija i nesigurnija od Croatia airlines? Sigurno ne! Sa Cro airlines ne putujem u zadnjih 6-7 godina i necu ni narednih...Bezobrazne cijene, usluga nikakva..........

VL
UN
unknown99
18:44 11.07.2010.

Place odnosno standard je prenizak, to je problem. Sama cijena mozda i nije prevelika ako je se tako gleda.No sveukupni troskovi samo putovanja na ovakav standard su papreni...

VL
PU
paul-umpe
18:49 11.07.2010.

Mali ispravak.Katamaran do Ubli vozi 3h ali cijene su ok nema se sta reci ali mikroxxxx je napisao dobro da ni jedan prevoznik nece prevesi automobil za recimo 200kn.Ali hajmo ovako,zasto naplacivati pdv i trosarinu na naftu za udaljene otoke nego za te trajekte skinuti sva davanja i cijena ce biti 200kn po autu i evo nas na Lastovu i Visu.Ali ima jedan problem tj dva.Drzava nece zaraditi tih par kuna i cijene zemljista ce otici u nebo tako da neki koji sad masovno kupuju po Visu i Lastovu(citaj Bandic i ekipa)nece moci dobiti jeftino zemljiste.

VL
KO
kontras
21:38 13.07.2010.

jurnae, daj ne budali, kakvih 20 funti za metro????

VL
« 1 2 3 4 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.