Kardiokirurg upozorava: 'Ako jedete ovo za doručak, uništavate si srce svaki dan'
Dr. Philip Ovadia, iskusni kardiokirurg, tvrdi da popularne namirnice koje većina ljudi jede svakodnevno uzrokuju srčane udare. Upozorava da pravi krivci nisu zasićene masti, već skupina hrane koju mnogi smatraju bezazlenom.
Komentari 15
Dobar dio toga izlazi iz pekara koje se otvaraju kamo god kreneš.
Znači treba jesti kaj su jeli naši stari. Žgance sa mlijekom, prežganu juhu, jaja sa špekom, namazani kruh i čaj ili bijelu kavu i sličnu hranu.
Ne kupujem u "pekarama" koje nisu pekare. Sve ove tzv. pekare koje samo prepeču zamrznuti pripravak, čiji pekari se ne ustaju u 2 ujutro da bi napravili i ispekli pravi kruh i ostale delikatese, zaobilazim. Ne želim jesti zamrzotine iz Poljske ili Tunguzije koje se onda danima navažaju okolo po hladnjačama, a ovdje to smeće samo turnu u pećnicu i evo "zdravog" kruha jer smatram da je to nazdravo i opasno za zdravlje.
A gdje kupiti zdravu hranu?
Bilo bi dobro da vise i konkretnije pricaju o hrani koju treba uzimati a manje o onoj koja ne valja. Na trzistu postoje koje kakvi proizvodi, pa daj imena onih koji su OK. Moja baka je odvno umrla, pa jee ne mogu pitati. Ako se bacim na organsku travu, u proljece i ljeto svjezu, a na jesen i zimu, sijeno, to je vjerojatno korak u pravom smjeru. Jos tome mogu dodati organsku nemasnu perad.
Čitajući članke zadnjih 10god zaključak je - ne jesti ništa i ne piti ništa!!
Po njemu treba jesti zrak.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Znači vraćamo se ishrani naših baka.Domaći kruh namazan svinjskom masti sa malo crvene paprike,bijela slanina,čvarci,proja,bijela kava sa malo drobe,pura....pa nije ni tako loše.