Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 107
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
objavljene nominacije
Povratak na članak

"Oppenheimer" vodi u utrci za Oscare, "Barbie" učinjena nepravda

Film Christophera Nolana zaradio je čak 13 nominacija, a "Uboga stvorenja" Yorgosa Lanthimosa slijede ga s 11

Komentari 4

OT
otrovnijezik
18:03 23.01.2024.

Koje smeće od filmova.

VL
Avatar Scuderia
Scuderia
18:03 23.01.2024.

Barbie sam pokušao gledati, ali definitivno nije film namijenjen muškarcima koji nisu ljubitelji modernog feminizma.

VL
Avatar American_ninja
American_ninja
20:28 23.01.2024.

Barbie je smeće. Kako je ta abominacija dobila i jednu nominaciju je čudo. Zapravo i nije čudo, s obzirom na trendove u filmskoj industriji. Nevjerovatno je da netko to uopće stavlja u isti koš s npr. Oppenheimerom.

VL
SL
slavenZadravec
20:46 23.01.2024.

Barbie je izvrstan film. Početak s referencom na Odiseju je genijalan. Istovremeno ironiziranje i priznavanje određenih zasluga sigurnom svijetu barbieziranog djetinjstva za djevojčice s preplitanjem kritika i pohvala popularnoj kulturi je veoma zabavno i pametno izvedeno. Da, feminističke poruke su veoma naglašene, ali dok god i na zapadu postoje nekakvi sentimenti i žalopojke za patrijarharnim obiteljima te zahtjevi za povratak na takve "vrijednosti" one su potrebne.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.