Grammyjem nagrađena glazbenica

Nicole Zuraitis nastupa u pulskom INK te na zagrebačkom Jazz festivalu

Nicole Zuraitis
Arhiva
28.04.2025.
u 12:13

Nicole Zuraitis će na 6. Backstage Live Pula Festivalu u INK Pula i na 16. Zagreb Jazz Festivalu u Kazalištu Kerempuh nastupiti uz svoju postavu, gitarista Idana Morima, basista Sama Webera i bubnjara Dana Pugacha

Grammyjem nagrađena Nicole Zuraitis, jazz pjevačica, autorica tekstova, pijanistica, aranžerka i voditeljica sastava iz New Yorka nastupa u ponedjeljak, 28. travnja, na 6. Backstage Live Pula Festivalu u INK Pula i u utorak, 29. travnja, na 16. Zagreb Jazz Festivalu u Kazalištu Kerempuh. Nicole Zuraitis nastupit će uz svoju postavu, gitarista Idana Morima, basista Sama Webera i bubnjara Dana Pugacha. Kupnjom svake ulaznice za koncert u Puli, publika 5 eura donira Dječjem domu Ruža Petrović.

Nicole Zuraitis osvaja energijom i glazbenim talentom. U svoju umjetnost unosi elemente raznih žanrova i pristupa, odbijajući se ograničiti na samo jedan model rada. Njezin hrabar, svestran glas posjeduje posebnu kombinaciju umirujuće topline, poznate autentičnosti i sirove odlučnosti koja ponovno otkriva svjetsku koncepciju o tome što znači biti jazz umjetnica.

Osim što je gorljiva aktivistica za očuvanje okoliša i zaštitu životinja, Nicole Zuraitis djeluje i kao glazbena pedagoginja. Njezin šesti album, "How Love Begins", koproduciran s osmerostrukim dobitnikom Grammyja Christianom ​McBrideom, osvojio je Grammy za najbolji jazz vokalni album 2024. Jedina je dobitnica Grammyja ikada koja je sama napisala i aranžirala cijeli album. Osvojila je do sada dva Grammyja, a bila je nominirana četiri puta.

Aranžman pjesme "Jolene" Dolly Parton, koju je napisala u suradnji s Danom Pugachom, nominiran za Grammy 2019., bio je odskočna daska za njezinu karijeru i učinilo ju je poznatom u suvremenom jazz miljeu. Oduševila je niz slavnih glazbenika koji su je pozivali na suradnju, među ostalima Christiana McBridea, Antonija Sancheza, Javona Jacksona, Nikkija Giovannija, Davea Strykera, Omara Hakima, Rachel Z, Helen Sung i Bernarda Purdiea. Kao pijanistica i pjevačica bila je podrška kultnim pjevačima (Melanie, Morgan James, Darren Criss i Livingston Taylor). Nastupala je u kultnim njujorškim jazz klubovima te na legendarnom Newport Jazz Festivalu. Inače, 16. Zagreb Jazz Festival održava se uz potporu Grada Zagreba i Turističke zajednice Grada Zagreba te pod visokim pokroviteljstvom Predsjednika Republike Hrvatske.

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije