Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 1
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
odlazak velike autorice
Povratak na članak

Hrvatska se oprašta od Slavenke Drakulić: 'Trag koji ostavlja, nadživjet će tamu o kojoj je pisala'

U 77. godini napustila nas je Slavenka Drakulić, novinarka, književnica i feministkinja, jedna od najvažnijih hrvatskih suvremenih autorica

Komentari 27

RA
Rafael945
10:32 21.06.2026.

Od Slavenke se ne oprašta Hrvatska, opraštaju se jugoslaveni. Radi korektnosti i istine.

VL
Avatar Le-Freak
Le-Freak
10:55 21.06.2026.

Feminizam S.Drakulic je onaj koji mrzi, denuncira i djeli. Drakulicki je neprijatelj bilo hrvatsko drustvo koje vise nije htjelo kleciti pred Beogradom a niti pratiti lude teorije Marxa i Lenjina. A niti ona nije htjela otici u neku zemlju gdje je njena ideologija na vlasti nego je vise voljela docirati i siriti dezinformacije o Hrvatima iz kapitalisticke Svedske. Jer samo na ledjima drugih dok drugi uspjesno rade se ljevicar moze baviti soljenjem pameti kako nista ne valja sto ti drugi rade. A njezin feminizam je bio feminizam frustriranih koji nemaju ideju ili resenje pa im je ventil mrznja prema odredjenima. To nekima mogu biti Katolici, mogu biti muskarci, mogu biti crnci ili Azijati, Zidovi ali i zene. Ona se odlucila za mznju Hrvata. Zene koje su stabilne, dobronamjerne, pune ljubavi i samopostovanja su drugacije a mislim da i zive duze. Jer kako sa dugogodisnjom zucju mrznje u stomaku dugo i dobro zivjeti. To ne ide.

VL
RO
Roary1
11:32 21.06.2026.

Zašto svi glavni mediji hvale ove koji mrze Hrvatsku i o kojima su gotovi svi komentari negativni. Kad će novinari prestat biti nostalgičari bivšeg propalog sistema i drage im Yuge.

VL
SN
Snv
10:38 21.06.2026.

Drago mi je da dalija živi u tami

VL
LU
Lukeruk
10:36 21.06.2026.

Ostavila je velik trag na čučavcu u čačku

VL
AJ
ajojajaj
11:39 21.06.2026.

Neće ju nadživjeti ništa, jer nije ostavila nikakav trag. Njeno pisanje je bilo trivijalno i nije napisala ništa vrijedno. Gospođa je bila čisti ratni profiter, pobjegla je iz zemlje i onda je vani pisala o ratu. Ne postoji niti jedan lik kojeg je napisala, a da itko zna za njega, ne postoji niti jedna autentična vrijedna rečenica, niti jedno neodgovoreno pitanje, ama baš ništa.

VL
EI
Enterprise II
11:47 21.06.2026.

Ništa dobroga za sobom nije ostavila. Ne razumijem zašto ju nazivaju hrvatskom književnicom, kad je Hrvatsku mrzila iz dna duše

VL
BI
billynik
13:23 21.06.2026.

Siguran sam da joj se ne bi svidjelo da je smatraju “hrvatskom” književnicom jer ona to nije bila. Zašto autor ne potpise svoj tekst ili ga je malo sram?

VL
SV
Svastacuje
11:04 21.06.2026.

Pjevačici i mrziteljici Hrvatske i njenim štovateljima neka Dragi Bog da ono što je ona željela Hrvatskoj... Svoje laži je ostavila napisane i izgovorene...

VL
Avatar Re di Tresette
Re di Tresette
15:52 21.06.2026.

Drugovi iz VL-a, biste li bili tako ljubazni da nama koji očito ne razumijemo objasnite o kakvoj je to „tami“ Slavenka Drakulić pisala i koju će, kako kažete, „nadživjeti“? Je li ta „tama“ možda obrana od velikosrpske agresije? Je li ta „tama“ možda stvaranje slobodne, samostalne i demokratske Republike Hrvatske? Jeste li doista nesvjesni značenja vlastitog naslova ili se, što je vjerojatnije, samo pravite naivnima i pokušavate čitateljima prodati rog za svijeću? Kao da smo maloumni ili dementni pa se ne sjećamo kakve je stavove dotična zastupala i godinama javno promovirala. Imajte barem toliko poštovanja prema pokojnici da je ne predstavljate kao hrvatsku književnicu. Poštenije bi bilo opisati je kao jugoslavensku autoricu koja je i nakon raspada Jugoslavije ostala vjerna svjetonazoru oblikovanom tim iskustvom te ga dosljedno zastupala u svojim tekstovima i javnim nastupima. Zato je pomalo ironično da se danas njezin život i rad pokušavaju uklopiti u nacionalni okvir od kojega se sama uporno udaljavala. Ako je već želimo poštovati, onda bismo trebali poštovati i način na koji je sama vidjela sebe i svijet oko sebe.

VL
GO
Go
12:05 21.06.2026.

Drakulić =Drakula.

VL
SI
SirUlrich
14:45 21.06.2026.

Velika žena a mozak kao lješnjak …

VL
DO
Domi
12:30 21.06.2026.

Još jedna "ljubiteljica" neovisne Hrvatske otišla. Zameo joj se trag!

VL
LU
lupus29
11:53 21.06.2026.

Laka joj hrvatska gruda od koje je pobjegla sva užasnuta kao da ju je zmija ugrizla . Ipak evo mi i takvima opraštamo jer smo mali narod velikog srca

VL
SV
Svastacuje
13:42 21.06.2026.

Kad ćete početi objavljivati namjerne laži Slavenske Drakuloć....posebno one od 1991 1992 iz Beča...čitali smo i tada ...

VL
SI
siskic
13:03 21.06.2026.

velika žena kao i novinarka i spisateljica. svako poštovanje.

VL
NE
nemanatrag
12:06 21.06.2026.

Dalić i reprezentacija bolje ide za komentiranje. Promašili članak.

VL
LJ
Ljeto2023
12:02 21.06.2026.

Svi ovi komentari samo su dokaz koliko smo intelektualno potonuli u crni mulj i kaljužu iz koje se nećemo izvući narednih 100 godina Neka ti je laka zemlja i hvala ti za svaku riječ koju si nam podarila.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.