Hrvatska se oprašta od Slavenke Drakulić: 'Trag koji ostavlja, nadživjet će tamu o kojoj je pisala'
U 77. godini napustila nas je Slavenka Drakulić, novinarka, književnica i feministkinja, jedna od najvažnijih hrvatskih suvremenih autorica
Komentari 27
Feminizam S.Drakulic je onaj koji mrzi, denuncira i djeli. Drakulicki je neprijatelj bilo hrvatsko drustvo koje vise nije htjelo kleciti pred Beogradom a niti pratiti lude teorije Marxa i Lenjina. A niti ona nije htjela otici u neku zemlju gdje je njena ideologija na vlasti nego je vise voljela docirati i siriti dezinformacije o Hrvatima iz kapitalisticke Svedske. Jer samo na ledjima drugih dok drugi uspjesno rade se ljevicar moze baviti soljenjem pameti kako nista ne valja sto ti drugi rade. A njezin feminizam je bio feminizam frustriranih koji nemaju ideju ili resenje pa im je ventil mrznja prema odredjenima. To nekima mogu biti Katolici, mogu biti muskarci, mogu biti crnci ili Azijati, Zidovi ali i zene. Ona se odlucila za mznju Hrvata. Zene koje su stabilne, dobronamjerne, pune ljubavi i samopostovanja su drugacije a mislim da i zive duze. Jer kako sa dugogodisnjom zucju mrznje u stomaku dugo i dobro zivjeti. To ne ide.
Zašto svi glavni mediji hvale ove koji mrze Hrvatsku i o kojima su gotovi svi komentari negativni. Kad će novinari prestat biti nostalgičari bivšeg propalog sistema i drage im Yuge.
Drago mi je da dalija živi u tami
Ostavila je velik trag na čučavcu u čačku
Neće ju nadživjeti ništa, jer nije ostavila nikakav trag. Njeno pisanje je bilo trivijalno i nije napisala ništa vrijedno. Gospođa je bila čisti ratni profiter, pobjegla je iz zemlje i onda je vani pisala o ratu. Ne postoji niti jedan lik kojeg je napisala, a da itko zna za njega, ne postoji niti jedna autentična vrijedna rečenica, niti jedno neodgovoreno pitanje, ama baš ništa.
Ništa dobroga za sobom nije ostavila. Ne razumijem zašto ju nazivaju hrvatskom književnicom, kad je Hrvatsku mrzila iz dna duše
Siguran sam da joj se ne bi svidjelo da je smatraju “hrvatskom” književnicom jer ona to nije bila. Zašto autor ne potpise svoj tekst ili ga je malo sram?
Pjevačici i mrziteljici Hrvatske i njenim štovateljima neka Dragi Bog da ono što je ona željela Hrvatskoj... Svoje laži je ostavila napisane i izgovorene...
Drugovi iz VL-a, biste li bili tako ljubazni da nama koji očito ne razumijemo objasnite o kakvoj je to „tami“ Slavenka Drakulić pisala i koju će, kako kažete, „nadživjeti“? Je li ta „tama“ možda obrana od velikosrpske agresije? Je li ta „tama“ možda stvaranje slobodne, samostalne i demokratske Republike Hrvatske? Jeste li doista nesvjesni značenja vlastitog naslova ili se, što je vjerojatnije, samo pravite naivnima i pokušavate čitateljima prodati rog za svijeću? Kao da smo maloumni ili dementni pa se ne sjećamo kakve je stavove dotična zastupala i godinama javno promovirala. Imajte barem toliko poštovanja prema pokojnici da je ne predstavljate kao hrvatsku književnicu. Poštenije bi bilo opisati je kao jugoslavensku autoricu koja je i nakon raspada Jugoslavije ostala vjerna svjetonazoru oblikovanom tim iskustvom te ga dosljedno zastupala u svojim tekstovima i javnim nastupima. Zato je pomalo ironično da se danas njezin život i rad pokušavaju uklopiti u nacionalni okvir od kojega se sama uporno udaljavala. Ako je već želimo poštovati, onda bismo trebali poštovati i način na koji je sama vidjela sebe i svijet oko sebe.
Drakulić =Drakula.
Velika žena a mozak kao lješnjak …
Još jedna "ljubiteljica" neovisne Hrvatske otišla. Zameo joj se trag!
Laka joj hrvatska gruda od koje je pobjegla sva užasnuta kao da ju je zmija ugrizla . Ipak evo mi i takvima opraštamo jer smo mali narod velikog srca
Kad ćete početi objavljivati namjerne laži Slavenske Drakuloć....posebno one od 1991 1992 iz Beča...čitali smo i tada ...
velika žena kao i novinarka i spisateljica. svako poštovanje.
Dalić i reprezentacija bolje ide za komentiranje. Promašili članak.
Svi ovi komentari samo su dokaz koliko smo intelektualno potonuli u crni mulj i kaljužu iz koje se nećemo izvući narednih 100 godina Neka ti je laka zemlja i hvala ti za svaku riječ koju si nam podarila.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Od Slavenke se ne oprašta Hrvatska, opraštaju se jugoslaveni. Radi korektnosti i istine.