Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 126
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
začetnik moderne hrvatske dječje književnosti
Povratak na članak

Čovjek koji je navodno izvrijeđao Viteza postao je njegov najomiljeniji lik - Antuntun

Iako je pisao i poeziju za odrasle, Grigor Vitez je punu afirmaciju postigao upravo dječjom poezijom. Njegove pjesme odlikuju se jednostavnošću, neposrednošću, lirizmom i bogatstvom izraza, a inspiraciju je često pronalazio u tradiciji usmene narodne poezije

Komentari 5

Avatar krcedolac
krcedolac
09:18 15.02.2025.

Hvala za uljepšavano djetinjstvo.

VL
Avatar BRISELKO
BRISELKO
12:15 16.02.2025.

Još jedan pripadnik omiljene nacionalne manjinne...

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.