Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 196
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
kolumna
Povratak na članak

Koliko u Hrvatskoj ima mimokatolika?

To su praktični katolici, ali koji ne prakticiraju vjeru nego se njome služe samo u praktične svrhe

Komentari 114

GA
gaby
15:38 04.04.2011.

U popisnom obrascu se ne možemo izjasniti kao rimokatolici ( kojoj pripada većina), nego \" katolici\".Kada se budu objavljivali podaci, onda će pod \"katolici\" biti utrpani i rimo, grko i starokatolici.

VL
OB
-obrisani-
15:46 04.04.2011.

a kaj su oni koji.......neznaju ni kak se zovu..........he he he he he he

VL
DO
doktorica
15:49 04.04.2011.

katolici znadu šta su...

VL
GA
gaby
15:56 04.04.2011.

katolici znadu šta su... hm , hm ... jedan naš poznanik je tek kada se trebao vjenčati doznao da je zapravo grkokatolik do tada je išao na mise u rimokatoličku crkvu

VL
Avatar Nesalomljiva
Nesalomljiva
16:43 04.04.2011.

najbolje mi je kad se katolicima bave bezvjerci poput ovog novinara, koji sustavno napada katoličku crkvu! šteta što mi katolici nismo kao muslimani, pa bi odavno začepio poganu gubicu!

VL
Avatar gmail
gmail
16:50 04.04.2011.

\"Jadna smo mi zemlja. Crkva poziva svoje vjernike da se na popisu izjasne kao vjernici, a ateisti pozivaju (valjda te iste) katolike da se izjasne da ne vjeruju u Boga. Sve je naopako.\" Da je u pitanju umjesto pojma \"vjernik\"" pojam \"vozač\". I sad, kad znamo da neki imaju vozačku dozvolu, a ne voze ili ne žele da voze, šta bi oni trebali zaokružiti? (crkva bi rekla da zaukruže da su vozači a ateisti da zaokruže da nisu vozači, jer ne voze trenutno). I oni vozači, što rade nered na prometnicama: pijani voze, brzo voze, nemarno, ubijaju druge, i sebe na kraju. Jesu li oni svi položili i teoriju i praksu i bili upoznati sa pravilima vožnje? Jesu. I je li do ispita i do pravila ili do vozača?

VL
AD
adiafora
16:52 04.04.2011.

gaby, sam naziv ti kaže da su grkokatolici i rimokatolici KATOLICI, ali jedni imaju grčki a drugi rimski obred, što je bogatstvo Katoličke crkve. I jednima i drugima je rimski papa vrhovni poglavar. Poznajem dosta grkokatolika koji idu na rimokatoličku misu, a i ja bih bez problema otišla na misu k njima.

VL
AR
arjavas
16:54 04.04.2011.

E moj \"nepotrebni\" nedao ti bog da ostaneš bez posla da se ti itvoja obitelj teško razbolite i da onda odete u bolnicu i da vam vele . nemožete se liječiti jer nemate zdrastveno osiguranje. Ovbo što ti uspoređuješ jee najpobičnija nebuloza. Vjera, spolno opredjeljenje , , umjetnička mi druge orjentacije su stavri privatnog osajećaja i svaki bi ih trebao sam snositi, financijski, mislim na raznorazne udruge u što spadaju i vjerske zajednice.

VL
Avatar Mile Jerković
Mile Jerković
16:55 04.04.2011.

Kod nas većina nevjernika dolazi iz skupine informiranih katolika, dakle tijek je katolik › informirani katolik › nevjernik › ateist. Koliko god bilo katolika po popisu, to je samo masa iz koje će s vremenom nastati ateisti. Neizbježno je.

VL
OB
-obrisani-
17:02 04.04.2011.

jesu li ...mimo-katolici....oni....što mimo crkve idu u birtiju..????....he he he he

VL
TL
tlesko11
17:20 04.04.2011.

\"To su PRAKTIČNI vjernici koji NE PRAKTICIRAJU vjeru...\" Kaj si Darkec štel time reći? To su onda valjda NEPRAKTIČNI vjernici, ako NE PRAKTICIRAJU vjeru. Uopće ne misliš svojom glavom, a to je zapravo dokaz (još jedan od silnih dokaza) da si plaćenik, a ne pravi novinar koji bi se trebao baviti objektivnom istinom.

VL
OB
-obrisani-
17:23 04.04.2011.

04.04.2011. u 17:20h tlesko11 je napisao/la: \"To su PRAKTIČNI vjernici koji NE PRAKTICIRAJU vjeru...\" Kaj si Darkec štel time reći? ************************************************************************** . to su ti oni ....koji više vjeruju u .....Božicu....ŽUJU....dok čekaju da im žene izađu iz Crkve.......he he he he he he he

VL
OB
-obrisani-
17:30 04.04.2011.

svaki katolik da je rođen u Avganistanu....bio bi...taliban-musliman ..a ateisti.....su svugdje....ateisti........ljudi sa STAVOM......

VL
OB
-obrisani-
17:45 04.04.2011.

04.04.2011. u 17:44h ana je napisao/la: Rambo još uvijek nema cure, pa piše gluposti. *********************************************************** hoćeš mi ti biti cura ???

VL
DO
dostoevskij
17:47 04.04.2011.

@Rambo 2 Svi ateisti koje gledam po našim udrugama, da su rodjeni u Afganistanu, bili bi u AL Quaidi, a ti pošto si rođen u bivšoj Jugoslaviji, bio si i osto zadrta partizančina.

VL
AM
amajda16
18:00 04.04.2011.

Čuj ,\"služe se vjerom u pratktičke svrhe\"A za koje svrhe je po vama dopušteno\"služiti se vjerom\"?Vrijeme monaštva i samostana,pustinja je davno prošlo,ako ne računam duhovnu i moralnu pustinju današnjeg pohlepnog,zavidnog i oholog svijeta.

VL
AM
amajda16
18:03 04.04.2011.

I tko to ima \"vjeromjetar\" da odredi veličinu nečije vjere.A katolika ,na žalost mnogih,ima sasvim\"dovoljno samo nisu bezobrazni,nasrtljivi,podli kao oni koji se ponose svojom nevjerom-u Boga. Ali ipak su VELIKI VJERNICI NOVCA I PROFITA.

VL
PA
patuljčica..
18:22 04.04.2011.

Pripadati nekoj ogranizaciji znači poštovati pravila te organizacije. Osim kad je Crkva u pitanju. Vjernici mogu pravila i to vrlo važna pravila kršiti kako hoće. Jer, budući da je u Hrvatskoj većina obitelji sa jednim ili dva djeteta, očito jeo je da Hrvati koriste i kontracepciju i abortuse. Iako je Crkva strogo protiv toga. Da nije tako, da se katolicima smijiu izjašnjavati samo oni koji poštuju pravila katoličke vjere, u Hrvatskoj ne bi bilo ni 20 posto katolika.

VL
OB
-obrisani-
18:25 04.04.2011.

Patuljčica, Jugoslavenka, baba za mlaćenje prazne slame.....i teolog u slobodno vrijeme. Voli sve što su voljeli mladi.....kad je ona bila mlada.

VL
OB
-obrisani-
13:25 05.04.2011.

Čudim se da svantevid nije u statističke podatke unjeo njemu najdraže rusiju i kubu

VL
« 1 2 3 4 5 6 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.