Rata od 600 franaka u 2 godine skočila za čak 1000 kn
Franak će prema euru skliznuti do kraja ove godine, ispod 6 kuna, prognozira Z. Šantić, glavni analitičar Splitske banke
Komentari 34
Kada kupujete novi auto, običi ćete sve auto salone, raspitati se među prijateljima, uvažiti savjet stručnjaka i odabrati najpovoljnije. Ali kada ste dizali kredit, šta ste napravili? Prihvatili ste sve uvjete, bilo vam je samo bitno da je najniža kamata. To što su stručnjaci upozoravali na ovo i što je svakom pametnom bilo očito, vama je bilo nebitno.
\"Rata od 600 franaka u 2 godine skočila za čak 1000 kn\" ================ 0 Što se mene tiče i ostalih pametnih ljudi, ,eto ja bih htio da skoči još peteroduplo skuplja rata. Zašto? Zato što se največi dio pravi pametan,tan, a najviši doseg im je Big Brother na svim nivoima. Hoće auto i još hoće biti u trendu, a pojma nemaju da li će sutra imati uoopće posao, a posao neće imati baš zbog svoje pasivnosti sa sistemom glave u pjesak jer se to njega ne tiče i on fura novi auto koji druge godine vrijedi 30% manje, a nakon 5 godina je pola auta kupio banci i trećinu Državi. Ja sam i******, konj, majmun i i***** kada vozim polovni auto, bar su mi tasko govorili, no istina je sasvim drugačija jer sam davnih godina prije rata kupio nov mercedes i dan danas je taj mercedes u voznom i ispravnom stanju bez ikakvih popravaka. Tko je sad\' ono profitirao? Ja ili vi , ha?
Dižem kredit da kupim četverostruko skuplji stan uz poticaj Kosorice...to prolazi isto samo kod onih nepismenih koji glasaju za bilo koje političke opcije. Zašto? Zato jer je realna vrijednost stana sa svim davanjima i porezima maksimum oko 400 eura popo kvadratu i da si izvođač još dobro zaradi. Može se pijuckati kavica, kapućino, pušiti Marlboro, ići po cajkama, voziti auto na kredit, a nemre se sunce mu poljubim svaki mjesec uštedjeti za f**** paletu cigle koja dođe samo 500 kuna i iz nje se napravi nezamisliv nekih 8 kvadrata zida. Samo 5 godina je potrebno da si obitelj i to bilo koja kupi komadić zemlje i da si napravi minimum 60 kvadrata useljivog prostora. Kako? Pitajte šupljoglavce na Big Brotheru, a pljujte po ljudima koji znaju nešto i useliti ćete se u vlestiti prostor nikada.
Poltergeist Od tebe,kao čovjeka koji zna jer je pogledao jedan film i sve crtiće, očekujemo da nas prosvijetliš i kažeš koja je to \"sigurna valuta\" i na čemu se temelji njena sigurnost.
Mihac potpuno se slažem s tobom i ovo je prvo isprobao te dokazao Ivan Milas koji je u Zmijavcima sagradio kuću katnicu za 400€/m2 bez građevinske dozvole. daklem istina o gradnji ili troškovima gradnje je negdje u sredini. koliki komadić zemlje to može kupiti obitelj za 60m stambenog prostora?? naravno mislim tu na Zagreb jer trećina ljudi živi u njemu pa će tu sagraditi dom.
pravo je pitanje zašto je rata kredita skočila 1000 kn kad je to moglo biti daleko manje. na djelu je dvostruka pljačka. prvo su srušili cijenu nekretnina a istovremeno je rasla rata kredita. u takvih uvjetima mnogi će vratiti tri stana od prvotna dva koja su planirano kupili. jedno od rješenja je snižavanje kamatne stope pa bi ona tako iznosila od 1-2% dok se tečaj ne normalizira.
@veNLO To nije jedan film, ali uostalom, zašto bi ti i znao šta je to?
Poltergeist Nije jedan film?Ima više dijelova? Tri možda? To nije ni bitno.No,kako to da nisi odgovorio na postavljeno pitanje? Ne govore o tomu u tom filmu?
Tako je to. Vremena se mijenjaju. Sad je franak ono sto je nekad bila njemacka marka. Nijemci bi naravno najradije vratili svoju marku, ali im politicari, bankari i krupni kapitalisti koji su se obogatili na euru odmah zacepe gubicu tvrdeci kako bi to za Njemacku bila katastrofa i da bi propali istoga trena. Dakle gradjane se ionako nista ne pita, sve su siromasniji u odnosu na svicarce, a euro tone, dok se neki bogate...
Sve je to prljava igra... za bogataše. Treba na cijelom svijetu uvesti istu valutu, ukinuti mešetarenje na burzama... i takvih problema više neće biti - nigdje na svijetu.
Juma daleko je franak od njemačke marke,ona nikada nije imala ovake oscijalacije,poznata je po stabilnosti, 100DEM je bio pojam. ne može Njemačka propasti uz toliki kapital i industriju. slabo Euro tone,prije desetak godina je bio 6,86kn.
a u kojoj se drzavi,osim u Hrvatskoj,moze podizat kredit u stranoj valuti,to je stvarno van svake pameti,imas platu od 5000 kuna,i dizes u najjacoj valuti kredit u Hrvtaskoj,oh boze kojeli drzave,i njeni lopova,ehhhhh idem probat u Svicarskoj banki dignuti kredit od 100-tisuca kuna,hehehheheheheh m`os mislit....
treba bojkotirat banke i švicarske proizvode ako se ikako može- pa nek propadnu
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Tko vas je sad opet jadne nasamario? HDZ koji vam je dao ovakvu Hrvatsku? Opljačkanu, uništenu, ma nije ostalo kamena na kamenu. Čekaju se izbori pa nek iduća vlast krene u smanjivanje plaća i penzija koje gotovo nepostojeća proizvodnja više ne može uzdržavati. Banke bi pak trebale davati kredite \"vezane\" uz valutu takve, bankrotirane države? Uz kakvu garanciju povrata? Pitanje je samo kada će se cijeli sustav srušiti kao kula od karata, a za to su krive banke koje samo žele osigurati vlastiti novac? Prihvatite napokon vlastitu odgovornost. Doveli ste na vlast ljude koji svoja obećanja ostvarili NISU. Ovo nije \"Švicarska\", a bajke nekakvoj \"demokraciji i blagostanju\" da ne spominjem. Umjesto tih mnogo lipih stvari, dobili ste deveti krug Pakla. To što vas jedan dio još uvijek vjeruje da je ovo Raj, ili je to bar vjerovao u jednom trenutku pa je zato i uzimao ove izuzetno nepovoljne kredite...Mi pametni nismo. Nismo htjeli ovakvu Hrvatsku. Dosadili ste više i bogu i vragu s tim cviljenjem. Krive su banke, kriv je Rohatinski, židovsko-masonska urota, samo jadna polupismena \"prevarena\" raja nije.