Rastani šokirao javnost. Opstanak eura siguran?
Vraćanje na stare valute dovelo bi do još većeg povlačenja štednje, sporijeg rasta i inflacije.
Komentari 14
Rastani je u pravu, vrlo jednostavnim i svakome razumljivim jezikom potpuno je ogolio uzrok i vjerovatni ishod sadašnje krize. Englezi i Amerikanci su zapravo svoje interese već zaštitili - pred Europom su samo dva moguća ishoda: ili će političkom odlukomm Euro biti spašen, ali pod cijenu temeljite pljačke svega što Njemačka ima, a i tada možda samo privremeno - ili će se euro raspasti na manji broj novih regionalnih valuta, a moguće je da će se vratiti i stare nacionalne valute - u kojem slučaju američki dolar gubi opasnu konkurenciju koju je do sada imao u euru kao mogućoj zamjenskoj globalnoj rezervnoj valuti. Anglo-amerikancima zapravo i jedan i drugi model savršeno odgovaraju i sasvim im je svejedno. Odluka je jedino na Njemcima: jeli im u interesu iz vlastitog đepa podmiriti grčke i sve druge javne dugove u EU da bi i dalje zadržali dominaciju na europskim tržištima - ili će ih poslati dođavola a sami se pomiriti da će ubuduće poslovati uz moguće preotekcionističke barijere.
Stvarno si financijski stručnjak misurataki, imaš svakojakih premisa koje nemaju veze s vezom, ali za divno čudo čak ti je zaključak dobrim dijelom točan!! :) Vjeruj mi da nikome danas nije u interesu kriza u bilo kojem dijelu svijeta, jer će obzirom na to da je svijet globalno selo ta kriza u 6 mjeseci izazvati probleme i kod njega. Zato Obama traži odlučnu akciju u Evropi. A Kinezi obzirom da 90% svega prodaju zapadnom svijetu sigurno ne žele da taj zapadni svijet bude na koljenima i nema čime kupovati njihove proizvode (svejedno vlastite ili one koje proizvode za zapadne kompanije).
Ovaj intervju je debelo zdrmao zapad, SVI komentiraju ...... velike banke pokušavaju tipa proglasiti \"ludim\" a ostali finacijski analitičari ga hvale i potvrđuju ....... Sustav je inherentno kvaran i pogrešan, .... zato ga treba mijenjati, tj, nacionalizirati banke .......... kaoo što tip veli ....... banke su RAK !!!!!!!!!!
29.09.2011. u 10:28h Fabio . Bljuzgaraš bedastoće, ........ npr, to što obama traži od europe. njemački ministar financije mu se ismijao u lice ...............
da je nova globalna recesija na pragu to govore brojni pokazatelji a navešću samo jednog \"philly Fed\" USA - državni index koji mjeri ekonom. aktivnost svih 50 država pao je ispod 50 ( koji označava kontrakciju) još u maju oveznačava kontrakciju) još u maju ove god. a najnovije čitanje za 8 mjesec je 18, gledajući povijesno nekoliko desetljeća unatrag index nikad...ponavljam NIKAD nije bio na toj razini bez nastupajuće recesije!!!
Zapravo to nije dolazak nove recesije već NASTAVAK one stare iz 2008g. koja se samo nakratko povukla pod naletima prave poplave tisuća milijardi USD upucanih u financ. sustav od strane centralnih banaka širom svijeta...ona se - vrlo - polako vraćata...ona se - vrlo - polako vraća ( usprkos akademskih rasprava da je ZAVRŠENA) i prijeti snažnim deflatornim udarom u 2012 god.!! mogućnost da sam pogriješio u svojoj dubinskoj analizi je vrlo ,vrlo mala a mogućnost da sam ispravno zaključio VRLO VELIKA!!!
Kao prvo on nije broker već samostalni trejder. Broker nema veze sa njegovim poslom, osim da zaprima i provodi naloge klijenata. Nevjerojatno kakve lažne informacije plasirate. Čovjek je samo iskren,a sva ova naknadna hajka po medijima govori samo u prilog tome čiji su mediji i koga zastupaju.Odgovor vam se nalazi u videu.
\"No, isto tako smatra, kao i svi stručnjaci, da bi ukidanje eura sada dovelo do još težih posljedica, a čega su svjesne i sile poput Kine i SAD-a koje od Europe uporno traže rješavanje krize.\" Koja licemjernost..pa upravo su američkee banke (i neke koje su trebale propasti) plasirale trojanskoga konja ispod stola sa izmišljenim dolarima bez pokrića uz pomoć kvislinga iz grčke vlade. Štancaju trilijune nbez pokrića pritiskom na gumb, upravljaju krizama,ratovima,političarima...I nakon svega Obama kao marioneta privatnih bankara zahtijeva rješenje krize..ha ha ha.Debilana
sta bi kad bi??????? to nezna ni najveci magier danasnjice dejvid koperfild, a ne da bi znali ovi medvedi
a sta je rekao grinspan??????? rekao je da ce euro dozivjeti krah i kraj, prije ili poslije, u jednoj debati na tv gdje su sudjelovali sami maheri svog zanata u njemackoj bilo je receno otprilike: nebi se dogodilo nista ii niko nista nebi izgubio, izgubile bi samo banke koje su dale grcima kredit i to samo jedan manji dio-i sta cemo sad???????????
na pitanje uli henesu iz bajerna: vi imate tvornicu a sigurno imate i akcije-uli odgovara-tocno- dalje voditelj pita: u sta da ulazemo i sta je sigurno-zlato??????? henes odgovara-ni u kojem slucaju-ono je prskupo i svak glup ko ga kupuje (inace to je njegov jezik) ako ce doci do svjetske krize, zlato necete imat kome prodat, ulazite u nekretnine i nnekretnine kao tvornice, hale, skladista-
ali uz deflacijske pritiske – kaže Šantić. Izvlačenje novca iz banaka zemalja u krizi bilo bi i jače nego sada, LAŽE stariji znaju da laže kada sranje kaže jel izvlačenje podizanje novca nebi išlo možda jedan dan sutra se \"zakonski\"i\" \"bankama pošalje da novaca nema \" i izvuku glupa raja uvjek ono što i drugi zna se.... Lova ode pametnima zauvjek postanu matore glupe štediše i nikome ništa ! Prije stari štediše lovu više nevidiše ! Tko je lakom i nosi lovu banku u ova vremena \"zna se ljepo bogatiti \" nejgov problem ...
Dolazi sudnji dan !! ............. za bankare i ostalu g***d .....
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
toaletni papir od valute izmišljen od strane onih koji su i dolar izmislili da bi se opljačkali oni koji ga koriste, i to vam nije jasno