Novi naftni šok, Amerika traži da se stane kupovati ruska nafta! Cijene podivljale, evo kako dalje
Rusija je, inače, treći proizvođač nafte u svijetu. Energija je lani činila 62% uvoza EU iz Rusije (ukupne vrijednosti 99 milijardi eura). Od početka napada na Ukrajinu nafta je poskupjela za trećinu
Komentari 106
Imamo i mi komičare u vladi koji nam sole rane iz dana u dan..Još će biti gore ali nema druge
Dobro jutro Europo, cijena litre benzina u Rusiji danas iznosi 3 kune, u Americi 3 kune, a kako te vi?
Kako djeluju ove sankcije na Rusiju to je strašno, ako je kod nas litra benzina 2 eura, onda je kod jadne Rusije sigurno 20 eura, molim, što kažete, 0,50 centi je litra benzina? Wow, neke jako opasne sankcije. Oslobodi i nas, i mi želimo plaćati litru benzina 0,50 centi.
Što će biti s našom turističkom sezonom? Imamo izvrsne autoceste, sad imamo i Pelješki most, al tko će nam dolaziti ako gorio bude tako skupo?
Euro slabiji od franka a uskoro i dolara. Eu nema svoje medije. Komu nije jasno još?
Bitno je da Ćorić obmanjuje javnost, kako smo znatan dio električne energije nadomjestili iz obnovljivih izvora. Ti obnovljivi izvori ne prelaze 15% udjela, od čega se 3/4 odnosr na hidroelektrane, sto znači da udio ostalih izvora (vjetar, sunce i biomasa) čini niti 4% ukupnih potreba. Od hidroelektrana smo izgadili u 30 godina samo HE Lešće instalirane snage 42,3 MW, što čini 2% instalirane snage svih HE. Nije problem u obnovljivim izvorima, nego što se s tim podacima manipulira, da se prikrije nerad, nepostojanje plana... ili je to priprema terena za prodaju HEP-a?
Neka neka. Nek se malo autobusi i tramvaji pune. Da budemo bliže jedan drugom. Bliskost i zajedništvo nam je sada najpotrebnije.
Tkro pristane na ovo može se smatrati veleizdajnikom
Naši istočni susjedi su rekli da su spremni pasti travu ali neće povit kičmu. Dokažimo svijetu i sebi da možemo popasti još i više. Oni su za nas mačji (kravlji) kašalj.
Vrijeme je da se smanji potrošnja nafte u svijetu. Treba uvesti par - nepar. Zašto bi se u autu vozila samo jedna osoba a ima 5 mjesta?
No sikiriki, dovoljan je jedan telefonski poziv Plenkovića Bidenu.
Sve je jasnije sto rade Ameri ovdje su najmanje bitni Ukrajinci i njihova drzava a ocigledno da Putin sad nece i ne moze odustati od zacrtanom ide se na sve ili nista, a tki placa obicni gradjani
Ne znam je li bilo sretnika koji su i više od jednom napunili puni spremnik u jednom danu i tako cijeli dan proveli vozeći se od pumpe do pumpe...I što kad se potroši taj jučer napunjeni spremnik? Onda se auto spremi u garažu ili stoji na parkingu do sljedećeg eventualnog pojeftinjenja ili? Jesu li se točile i dodatne višelitarske boce ili kante, možda i bačve? A što ako/kad cijena skoči na 30+ kuna? Litra običnog ulja, ovog, onog...Tko ima toliko mjesta u stanu, kući, na tavanu ili u podrumu, osim viška novca, da se zakrči zalihama kupljenima po "normalnoj" cijeni? U prijevodu: sluga pokoran bez razvijene kičme, no prošlo je vrijeme lalalenda. A mnogi su zaboravili kako se živjelo u ne tako davnoj prošlosti, u dijelu 1990ih kad je uspjeh bio dobiti crni ili polubijeli kruh čekajući u redu, da ne idemo dalje u prošlost...Bitno da se mi držimo Unije kao pijan plota i još plješćemo za ulazak u eurozonu, zlatom posipanu. Gdje su oni prognostičari koji su davno predviđali krah Unije?
Da Amerika zatraži da Hrvati postanu Srbi dogodilo bi se preko noći. Hrvatska nema vladu, Hrvatska ima muppete koji slušaju svoje zapovjednike iz bijele kuće.
Većinski paket INA-e MOL je dobio kada su braniteljske udruge prodale MOL-u svoje dionice kako bi njihovi članovi mogli mjesec dana putovati na relaciji birtija-kladionica. Još kada se uzme u obzir da je 80% branitelja lažno sa izmišljenim ratnim putevima a dopušta im se parazitiranje jer svojim glasovima održavaju ovu vlast .. onda nam je divljanje cijena najmanji problem.
Konačno da planeta malo prodiše od štetočina. Uzmite bicikle biti će dobro i za planetu i za vas. Svaki dan gledam kolone u Zagrebu sve po jedan čovjek u autu. Radi takvih nemam ništa protiv da litra benzina skoči na 100 Kn pa neka se vozikaju
Europa je nastradala nakon svake sankcije prema istočnom susjedu , a USAmeri profitirali....kako to ? Pitam za susjedu koja ima mjesečna primanja oko 1200 kn .
Ameri kad Heb…u oni rasturaju
Dugo nisam ništa pisao jer sam na početku rekao da se tu radi isključivo o borbi ekonomskih interesa i da je Ukrajina u tome žrtva. Pa sam bio pobrisan i baniran. I eto...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Pa jeste li vi normalni? Gdje vam je lektor? Što znači taj dio "....da se stane kupovati ruska nafta....? Mogli ste jednostavno reći da se "prestane kupovati/ uvoziti/nabavljati rusku naftu"....Jeste li pohađali hrvatsku ili koju bosansku ili srbijansku školu?