Linić ljutit: Tetošimo poslodavce, a oni prijete obustavom investicija
Linić kaže da su sindikati pokazali veliko razumijevanje te je zadovoljan ishodom pregovora s njima, no smatra kako nema mjesta prijetnjama poslodavaca da će kočiti investicije
Komentari 59
slavko nemaš pojma, bolje bi bilo da zoki zamoli ženu s kioska da vodi financije i ona bi bila bolja
linić se počeo smijati !!!!! hahahhahahaha...kaj nisu ukinuli PR agencije?
Ovi poslodavci koji štrajkaju i jesu krivic za ovakvo stanje....Njima je stvarno kaos odgovarao(neplaćanja doprinosa,obavljena posla...)
Poanta je da sam Linić tvrdi da su prihodi proračuna od trošarina podbacili. Bolje rečeno, lako biti galantan u toj situaciji kad znaš da bi daljnjim nadizanjem cijena u koje su uključeni PDV i trošarine došlo i do daljnjeg pada prihoda s te proračunske stavke! Umjesto da forsiraju i niže trošarine i niži PDV pa da preko toga uberu veće prihode proračuna (preko povećanog volumena prodaje tih visokotarifnih roba), odnosno da čak susjedi i stranci tankiraju kod nas - ne, oni uporno na svakom koraku kao mačetom udaraju po potrošačima s tim neprihvatljivo visokim, dakle nekonkurentnim cijenama. Naposljetku su se dohvatili i auto-plina kojeg ima toliko da se izvozi iz hrv. rafinerija, ali opet je cijena među top 5 u Europi jer nema šanse da bi se netko jeftino vozio. Ne daju komitetlije! Ne dolazi u obzir...
60 dana plaćanje paše svim normalnim kompanijama osim lopina koje guše Hr gospodarstvo i koji su radili pod kapom Hdz godinama i sada moraju poslovati normalno što im je jako teško........njima je nenormalno normalno .
Vi stvarno niste normalni ljudi, pa jel može ikome u ovoj vladi doći iz guzice u glavu da bez povećanje potrošnje nema gospodarskog rasta! A to znači da bi trebali drastično smanjiti PDV,niže trošarine i sve! Štednjom se samo produbljuje kriza i nezaposlenost, trgovine,poduzeća propadaju jer nema tko kupiti robu. Zašto nitko ne spominje Island i Argentinu?! Liniću, ja sam uvjeren da vi nećete još dugo, ovo što vi sada narodu radite je kriminal i pljačka, vi služite bankama, a ne narodu, sram vas bilo sve i jednog!
Investicije podbacile, industrijska proizvodnja podbacila, zaduživanje uspješno, dizanje poreza uspješno. Dakle, sve već viđeno. Nakon još cca 6 mjeseci ovakvog fijaska slijedi pompozno smanjivanje nekih poreza jer je "Vlada uvidjela da treba potaknuti potrošnju i suzbiti percepciju krize među ljudima", sve po uzoru na Jacino jednako pompozno ukidanje famoznog harača. I tako godine prolaze, pretačemo iz šupljeg u prazno i državna birokracija je jedina koja u svemu tome prosperira jer treba sve te nove poreze proglasiti i proknjižiti, pa ih onda opet ukinuti i isknjižiti i tako ukrug.
zbog moguceg rata u siriji cjena nafte moze ici i gore ne da moze nego ce ici aneke velike naftne kompanije i drzave sada stvaraju zalihe i kupuju velike kolicine nafte a nasa vlada nista i samo misli kako bi bi podigla trosarine i kako bi nesto izvukla iz eu fondova i na krivom su putu to je isto ko kad imate djecu a djeca gledaju kako sto vise da uzmu i dobiju od roditelja.vlada je na krivome putu treba gledati kako da ostvari dobit a ne kako da dobije dio dobiti od drugih.
Aarture, koju ti robu spominješ? Ovu što se nudi pod imenom K+, Clever ili tko zna kojim robnim markama. Ljudi kao mutavi hrle u trgovačke lance koji nude smeće, uvozni bofl koji nas je doveo do dna. Umjesto da se se prebacimo na vrhunsku kvalitetu, mi rasipamo na poluproizvode.
Pišeš besmislice, jedini je Slavko koji nešto vrijedi u ovoj Vladi! -- 20.07.2012. u 13:39h kralj_guštera je napisao/la: slavko nemaš pojma, bolje bi bilo da zoki zamoli ženu s kioska da vodi financije i ona bi bila bolja
Još jedan SDPov: Ja reko ja poreko.
Super 100 ili?
kad padne ispod 6 kuna, bolje je .......................
Umjesto da "operemo" strance, trošarine će dić' u rujnu, kada ćemo samo mi domaći izvlačit' državu iz d.r.e.k.a.
Evo da se slozim i sa Linicem kojg smatram jednim od glavnih SDPovih sakupljaca crne love.Nisu Bijele noci i Rijecka banka prosle bez uzimanja love.Slazem se da se obrusio na poslodavce a posebno se trebao obrusiti na predsjednika HUPa koji unistava poduzece Munja i ne izdaje racune za prodate akumulatore i vara poreznu upravu.Mozete zamisliti to svi znaju a biraju ga za predsjednika HUPa. Kriminalci drmaju drzavom i to treba promjeniti
Oprosti im Bože jer ne znaju što rade, niti što govore!
Pre strašno, Sanader je već na 9 kn smanjivao toršarine a ovi će ih povećavati, a vele Sanader krao, kako tek ovi kradu kad nas gulie do gole kože, rasprodaju našu imovinu, povećavaju namete, zadužuju nas preko svake mjere ii snizuju plaće. Dok je Saander navodno krao bilo je i za povrat duga umirovljenicima, i za smanjenje trošarina i za plaće i za branitelje i za stipendije, a kad je privatizirao T-com narod je dobio dionice po povlaštenim cijenama a ne ko ova bagra što prodaje CO potajno u suradnji s kriminalcom krešimorm starčevićem. i
Eh, ovim istupom Linić je samo potvrdio da nema pojma o ničemu, a najmanje o ekonomiji. Na kraju će ispasti da je npr. Škegro doktor znanosti za njega... Čudi se što poduzetnici ne investiraju, a sve je napravio da poduzetništvo napravi što manje privlačnim. Tvrdi da je povećanje PDV-a usmjereno u privredu, a privreda od toga nije vidjela niti kune. Sva povećanja cijena struje, vode, plina i cestarina nisu rezultirala investicijama, već su samo poslužila za podijelu novca. Hvali da su oslobodili milijarde i vratili u privredu, i to kroz 2% smanjenje zdravstvenog... Kao prvo, pola zaposlenih su u državnim, javnim, lokalnim i satelitskim firmama, pa je država te novce vratila sama sebi, a za preko 95% poduzeća tih 2% apsolutno ništa ne znači. A da ne govorimo o tome, da je nepriznavanje troškova poslovanja i podizanje poreza na dobit državi donosi kud i kamo više novaca od cifre kojom se hvale da su "ostavili privredi".
Ovo je stvarno dobar Photoshop, predobro
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Povećali ste cijene energenata, povećali ste porez na dobit, povećali ste pdv, smanjili potražnju za proizvodima pa čemu sada ljutnja, čemu čuđenje.