Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 4
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
BORBA PROTIV INFLACIJE
Povratak na članak

Gotovo je s jeftinim kreditima, stižu nam velike promjene i rast kamata. Evo što dosad znamo

Kao što su i najavili, Amerikanci su krenuli u povišenje kamatnih stopa, prvo nakon 2018. godine te je ključna diskontna kamatna stopa na dolar trenutačno dignuta na 0,25 do 0,50 posto. U eurozoni ta je kamata na nuli, u Velikoj Britaniji 0,75 posto, Poljskoj 3,6 posto. Povrh toga, šef američkog FED-a kazao je da će slično povećanje stope provesti još šest puta ove godine tako da bi do kraja ove godine kamata po kojoj američka središnja banka posuđuje novac komercijalnim bankama trebala biti oko dva posto. Iduće godine najavljena su još tri poskupljenja do 2,8 posto!

Komentari 12

PV
prcko.vita
10:59 18.03.2022.

Nemojte zaboraviti vratiti onda i kamate na štednju, nekad su bile 20% i više, a sada 0,01 %.

VL
WW
wwwcro
12:32 18.03.2022.

Nered, lopovluk, neznanje i kaos u Hrvatskoj narodnoj banci HNB napravili su štetu državnom proračunu i građanima RH veću od 100 milijardi kuna. Bivši guverner Rohatinskog i Vujčića treba pod istragu i osuditi na zatvorsku kaznu

VL
EL
Elias
14:33 18.03.2022.

Hrvatska kao članica EU ima naj više kamate od svih država Hrvatska se pljačka

VL
ME
MediciKM
10:41 18.03.2022.

Zatvorio kredit i ako Bog da više nikad! Ako treba pasti ću travu ali tim lihvarskim bankama nikada više neću pokucati na vrata!

VL
UP
uporan
15:15 18.03.2022.

Dizanje kamata je liberalisticka “medicina” za kontrolu inflacije. Oni koji su dovoljno stari sjetit ce se 1976 -1980 doba predsjednika Cartera. Kamate je digo na 28-32%!!!! Da li je zaustavio inflaciju? NIJE! Inflaciju je vrlo brzo zaustavio i potom spustio predsjednik Reagan promjenama politike koje su pospjesile produktivnost. Inflacija se otopila kao snjezna pahuljica u paklu.

VL
PH
Petarstijena-HR
09:59 18.03.2022.

Sada će nasjest ovi što su kupili nekretnine ili su u procesu kupovanja...

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.