Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 27
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
"Crni petak"
Povratak na članak

Croatia Airlines zbog štrajka otkazuje trećinu letova

Ne prekine li ga Županijski sud u V. Gorici, štrajk će trajati do 13. srpnja, 20 posto kabinskog osoblja mora raditi.

Komentari 24

OB
-obrisani-
20:51 08.07.2010.

Imaju pravo na štrajk i neka štrajkaju i neka se bore za svoja prava!

VL
OB
-obrisani-
20:52 08.07.2010.

Uprava Croatia Airlines ima novca za pokrit gubitke štrajka a nema novca za radnike----sramota

VL
AN
ankicascreiber
17:19 08.07.2010.

sto se vi sada cudite!!!! Croatia AIrlines je samo jos jedna hrvatska tvrtka koja propada i koja u nadzornom odboru ima Mitomira Zuzula!!! Mitomir je u nadzornom odboru sjebao Plivu, Podravku, Croatia Airlines je sica za njega. Izgleda da je je i drugi imotski mozak u nadzornom odboru: Ante Vrdoljak. Zao mi je ljudi koji rade za Croatia Airlines, medutim, gdje Mitomir i vrdoljak produ tu trava ne rase. Pitanje je samo koliko \"pravnoj drzavi treba da to shvati\" HA HA HA HA HA HA jadna nam je pravna drzava.

VL
Avatar 69bobo
69bobo
17:21 08.07.2010.

štrajkati ! ljudi moji sad kad treba zaraditi neku lovu vi želite štrajkati. probleme treba rješavati a ne ih još stvarati. pa zar se mora sve upropastiti ? tko to sustavno sve upropaštava?

VL
OB
-obrisani-
17:22 08.07.2010.

treba liberalizirati tržište rada na zapadnom balkanu. da je jugoslavija živa ovim ljudima ne bi palo na pamet da štrajkuju. srbi, bosanci, albanci i ostali ljudi sa tog područja ove bi poslove obavljali za upola manju plaću i bili bi sretni da to mogu da rade.

VL
ST
stefj
23:27 08.07.2010.

CA, kao i svaka druga državna tvrtka ima puno previše zaposlenih, uglavnom zaposlenih po ujacima, stričevima, nečacima i sl. Svaka normalna tvrtka te veličine u svijetu imala bi ispod 500 zaposlenih, u kriznim vremenima ispod 400, a CA ih ima puno preko 1000. Uz to, npr. piloti imaju 3 puta manje sati leta od pilota u normalnim kompanijama. Osim toga, Mišetić je od tvrtke napravio ispostavu Lufthanse gdje se u međunarodnim letovima zarađuje sića. Npr. od cijene karte interkontinentalnog leta za lokalnu vezu dobije se manje od 10%. A Hrvatska bi bez problema dobila koncesije za letove prema Australiji, sjevernoj i Južnoj Americi. Najbolje bi bilo da CA bankrotira, raskine ugovore s Lufthansom, zaposli 1/3 probranih i krene ispočetka. Usput Mišetića u zatvor. Ovako opet sve to mi plaćamo... Još k tome treba dodati da smo prodali i koridor iznad nas, niti nebo više nije naše. Ma koja smo mi država, kolonija, kakva država...

VL
AU
autoritet
17:04 08.07.2010.

štajkati usred ovako bitne sezone mogu samo krajnje neodgovorni ljudi - i opet ćemo mi porezni obveznici na kraju morati pokriti gubitke!

VL
DU
Deleted user
17:10 08.07.2010.

Koja glupost! Da CA dnevno zaradjuje na letovima 3 mil. dolara (jer ako se 30% letova otkazuje a gubitak je 1 mil. usd onda se dnevno zaradjuje 3 mio.!!!!), onda CA nikada ne bi bila u banani u kojoj jest.Jer bi to znacilo da po letu CA zaradi 31.250 dolara (3 mil. podijeljeno sa 96 letova dnevno). Sto bi znacilo da se po putniku u jednom A320 sa 164 sjedista zaradi po letu 190 dolara!!! Tko tu koga u zdrav mozak??? CA je u banani jer ima totalno nesposobno rukovodstvo koje nema veze sa vodjenjem jedne takve tvrtke! I uz to jos krade naveliko. A ako je to pak istina, kako je onda CA u banani jer bi trebala imati godisnji dobitak od 1.095.000.000 dolara!!! Cak i ako je to promet, CA nije niti ce ikada imati ukupan promet od gotovo 1,1 milijarde dolara! Prema izvjestaju za proslu godinu imali su u prvih devet mjeseci ukupan promet od oko 200 mil. dolara, znaci nekih 250 mil. na kraju godine. Lopovi svi do jednoga!

VL
AN
Anda
17:43 08.07.2010.

Nisam baš upućena u situaciju, ali istina je da je CA nekoliko puta skuplja od svih drugih. Dobro da je to netko istaknuo. Jer je prava šteta zbog takve pohlepe i krađa gubiti zaradu koja bi mogla biti super. Ovo da će izgubiti milju na dan- moguće, ako se uzme da je ipak špica sezone. Vjerojatno to ne znači da je i tijekom zimskih mjeseci toliko letova.

VL
X2
xychhr-200
17:52 08.07.2010.

Sve je to zbog grabežljve, nesposobne i pljačkaške \"uprave\". Personal tu nije niti najmanje kriv. Točno je da strajk u ovo vrijeme nije idealan za posao i firmu... ali je idealno vrijeme da personal stegne tu gamad i da ostvariri svoja prava. Zašto rukovodstvo - koje se je i više nego masno napljačkalo (kao i u drugim firmama) - ne udovolji personalu kako treba, pa ne bi bilo niti strajka. Dakle, još jednom, nije kriv personal, nego isključivo ta gamad. Točka..!!!

VL
Avatar sebastian
sebastian
17:59 08.07.2010.

Prevaranti, varaju putnike i varaju radnike....to je obicaj u toj prokletoj drzavi koju vode gangsteri i pohlepljivi neznalice i nesposobni ministri....!!!!!!

VL
Avatar sebastian
sebastian
18:02 08.07.2010.

ja samo kazem narode naouruzajte se sa palicama...treba im svima razbijati glave....doslo je vrijeme...prije nego totalno razjebu drzavu...prvo skinite onoga debeloga nesposobnoga idiota...nisam jos nikad cuo neki plan za spasavanje drzave od bankrotta...!!!

VL
PG
praseca gripa
18:46 08.07.2010.

Sram vas bilo! Vjerojatno ne mozete zivjet od vasih placa pa ste poceli rusit drzavu. Dobro st e odabrali \"tajming\" kao da vam komandu salju iz JAT-a. Ako vam se ne radi,pustite one koji to mogu i zele,koji ce bit sretni da imaju radno mjesto.

VL
Avatar IvanR
IvanR
19:49 08.07.2010.

rješenje je jednostavno MIŠETIĆI, ŽUŽULI I HDZ BANDA ili radnici koji rade svoj posao zajedno sa nama koji smo ulupali (ili uložili) stotine milijuna kuna. Remetinac majka.

VL
DU
Deleted user
20:22 08.07.2010.

Ajmo prvo neka nam netko kaze kolika su primanja pilota i stjuardesa. Primanja mjesecna molim pa cemo dalje.

VL
DU
Deleted user
20:40 08.07.2010.

Zdenko tebi stvarno treba doktor.

VL
AN
Anda
22:50 08.07.2010.

Drpoje - koliko sam ja shvatila nije stvar u njihovim plaćama nego u tome što će cijela CA otić kvragu jer nije nimalo konkurentna. Tko će putovati s njima kad kartu do negdje koju možeš platiti 14 eura s drugima, oni naplaćuju 3500kn. Naravno da ljudi već godinama niti ne otvore njihovu stranicu kad traže kartu za neku destinaciju. Ne znam tko bi se toliko razbacivao parama. Vjerujem da i strane aviokompanije imaju problema od kad su se pojavili jeftini letovi ryanair, easyjet itd., ali ovi su stvarno pretjerali s cijenama.

VL
AN
Anda
22:52 08.07.2010.

Praseca gripa-upravo zbog takvih stavova \"ima ko će radit\" poslodavci u ovoj zemlji mogu radit što hoće

VL
JU
Jurek
23:06 08.07.2010.

Rađe će pretrpjeti milijarde kuna štete nego izaći u susret svojim zaposlenicima. Tako se i vlada ponaša prema građanima. Hallo tuke, pa nisu vam građani neprijatelji.

VL
PG
praseca gripa
23:08 08.07.2010.

Anda, ima TKO ce radit,a ne Ko ce radit!

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.