Zavoj neće ostariti, no zakon kaže da kutija prve pomoći hoće. Znate li kolika vam kazna prijeti zbog starije kutije u autu?
Osim što kutiju prve pomoći trebate imati u automobilu i osim što bi ona trebala biti mlađa od pet godina, ta kutija treba biti u skladu s hrvatskom normom HRN 1112
Komentari 38
Što će nam ta kutija kad ne treba dirati ozlijeđene već zvati Hitnu?
Prije nekoliko dana sam kupio novu kutiju, smijem li staru, neispravnu kojoj je istekao rok trajanja baciti u obližnji potok ili šumarak?
Sve puno regula, a zapad izumire ... navodno je i prelazak granice bez dokumenata ilegalan.
To je slično sa čuvenom homologacijom. Čemu ona služi? Ubiranju live za ništa. Rabljeno vozilo iz Njemačke je 200% ispravnije nego vozilo iz Hrvatske. Njemački TUV svaku promjenu na vozili upiše, ali naši su još pametniji.
U zakonu pis da moram imati i rezerven lampe i zmigavce. za zamijeniti ih trebam skinuti blatobran...treba jos kakve zakone i pravila imamo?
Ovo se zove udar na sirotinju za račun nekog monopolista!
Ma uvijek je ili rok ili se nađe sterilnost... Mora se pljačkati narod isto kao i potrošni materijal s garancijom od godine...Zašto nema za kupiti s garancijom od 5 godina , sve se radi isključivo da čim prije propadne ali točno se procijeni kvaliteta materijala kako bi izdržao garanciju plus mjesec ili dva gore....Ali kad je garancija 5 godina to je več malo teže jer kvaliteta materijala mora biti daleko bolja i tu je onda da proizvođač nema štetu unutar garancije radi se materijal da izdrži skoro pa deset godina....
Ja imam novu kutiju ali unutra nisu te krpice nego one bombice od 2dcl, votka, orahovac, lozovača, brandy jedan od Badela, jedan od Zvečeva, štok, pelinkovac gorki, encijan, lavov i vlahov, zatim dvije skandi križaljke i Nintendo konzola, uglavnom dovoljno da dvoje ljudi ubije malo vremena dok dođe hitna. Ionako svi misle da je bočni položaj vrsta stajanja u živom zidu ili spavanju.
Gledam, okrećem i nigdje ne nalazim datum, a kutija prve pomoći još uvijek u vakumiranoj plastici. i kako će onda netko znati koliko je stara.
Zbog čega zakonodavac nije propisao kako odlagati nevažeće kutije?
Neće propasti zavoj, ali istječe sterilnost. Bilo bi lijepo kad bi se autor informirao prije pisanja. Cijena kutije je oko 13 eura, trenutno u jednom prehrambenom lancu je akcija i sada je 10 eura jer je datum proizvodnje početak 2023, tako da vrijedi 4 godine ako se sad kupi.
Imam kofercic sa stvarima za prvu pomoc. Nisam ju otvarao vec 15 godina (srecom nisam imao poterbu).Znaci li to da takav kofercoic trebam baciti (ne znam ni sta sadrzi) samo da bih zadovoljio htvatske propise? Bolesno zar ne.
a kad je koga spasilo to što se nalazi u toj kutiji?! jedan jedini slučaj ako znate, molim podijelite. što ću sad sa starom kutijom, nikad otvaranom? k oda imaš časnu sestru iz vica, kad dođe do sv petra, piše 'nikad otvarana'. postoje priručna sredstva kod pružanja prve pomoći, to se isto uči. kutija prve pomoći je nepotrebna totalno, vi bolničari kanite me se. nećemo krv zaustaviti gazom ni flasterom, ali rukavom košulje budemo, i tako dalje. idem na tehnički uskoro pa već gledam na što su dati tolke novce...
i zakon kaže da bi vozila trebala biti tehnički ispravna pa nikom ništa, policijski presretači su tehnički neispravni jer su ilegalno modificirani, i još ih sud štiti kad genijalni policajac napiše da je jurio brže nego što njegov audi može-264.6km/h i ništa tu nije sumnjivo iako mu u prometnoj piše 250km/h
42 godine sam vozač što znači da sam barem toliko puta bio na tehničkom pregledu u raznim gradovima i nikada nitko nije gledao datum proizvodnje kutije za prvu pomoć. Radio sam između ostalog i kao vozač i sudjelovao u parr manjih prometnih nezgoda, prošao stotine policijskih zaustavljanja i nikada nitko nije pitao za kutiju. u zadnje vrijeme više ne traže niti žarulje.
JEdina svrha je naplata kazni...frbanti i škare a udesi trebaju jedino pneumatske škare i limene sanduke..
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Koga treba kazniti zbog rupa na cesti a ne popravljaju se mjesecima