Njemački stil točenja goriva uštedjet će vam novce: Ovo je najpovoljnije doba dana za otići na pumpu
Izbjegavajte gužve na pumpama jer dok čekate u redu s upaljenim motorom, bespotrebno trošite gorivo
Komentari 12
10 centi po litri? Znaci gorivo se volumno mijenja cca 14% u toku dana? Hahaha. Bolji je americki nacin, pljackas po svijetu i doma nemas trosarine!
Koja glupost, cisterna se nalazi pod zemljom, a temperetura ispod zemlje je skoro ista tjekom dana
Ja stedim na svoj nacin. Uvijek natocim za samo 30 eura. Tako da mi je svejedno kolko kosta. Mene kosta samo 30. A vi placajte kolko ocete u jutro ili navecer. Vi placite a ja se smijem jer sam potrosio samo 30 eur.
To nije istina, gorivo je u cisternama 10 metara pod zemljom gdje je konstantna temperatura i nije joj bitno jel vani 7 celzijusa ili 27
Iz Njemačke vam mogu poručiti da su ovo stvarno .udaleštine! Razlike u cijeni su preko dana velike. No cijene se mijenjanju i do 15 pa do 19 puta na dan. Točno je kako su cijene niže kada je manje ljudi na cesti i ne treba se puno goriva. To je bit. Zakonodavac namjerava u ovoj godini stati tom "divljanju s cijenom" pa će se cijene smijeti dnevno mienjati samo dva puta.
krasno. švabe nek štede,,da bi haso, hanuma i osmero djece unatoč presudi za deportaciju već 20g muzli 8 500€
Najviše se uštedi goriva kada me nije briga za Njemački sistem točenja goriva. Njemici su dosada pokazali kao najgori ekolozi u Europi, ugasili su nuklearke vratili su se kopanju ugljena i proizvodnji struje iz njega, ali zabranjuju kućanstvima da koriste ugljen kao gorivo. Postavljaju vjetro elektrane koje su najgore po učinkovitosti za proizvodnju struje, istrošene lopatice tih vjetrenjača melju i zakopavaju na odlagališta. Da su želji proizvesti najučinkovitije ekološko gorivo mogli su to napraviti sa postavljenjem solarnih panela po svim kućama u državi. Po ljeti bi proizveli dovoljno struje za zimu na način da iz viška struje proizvode vodik koji bi se spremao u spremišta kao plin. Sve bi naravno bilo jako skupo ali taj naći bi bio najučinkovitiji od svih drugih metoda proizvodnje struje.
Sistem koji hvale ovde je da firme koje prodaju gorivo polako ali sigurno u dogovoru podignu cijenu sve to vodi poskupljenju cijene goriva . Dugi niz godina sam zivio u Njemackoj i dozivio sam takve stvari i kod vise firmi koje prodaju struju 1-2 godine malo popuste a sad najskuplja struja u Evropi
Znaju li Nijemci uopće za taj famozni “njihov stil točenja”? 😄 Jer iskreno, to što članak opisuje više zvuči kao zdrava logika svakog vozača — pogotovo kad točiš na “benzinskim parama” i pažljivo gledaš svaku znamenku na displeju. Tekst je zabavan, ali pomalo je porazno što dolazi iz druge ruke. Preuzeti vijest nije grijeh, ali barem dodajte malo konteksta ili vlastite analize — ovako djeluje kao copy-paste s mašnom. A kad smo već kod “njemačkog stila”, možda bi bilo zanimljivije pročitati njemački način punjenja električnih automobila — to bi barem zvučalo kao tema iz 2026., a ne kao otkriće da je jeftinije točiti kad je jeftinije.
Ima li tu urednik ?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Bože što ja neću sve pročitati?!?