Elon Musk je izjavio kako je društvena mreža X pod "masovnim kibernetičkim napadom" te je dodao kako je napad izveden iz "više izvora". Deseci tisuća korisnika prijavili su probleme, ponajviše iz Velike Britanije i Sjedinjenih Država, no poteškoće su zabilježili i neki korisnici u Hrvatskoj, pokazuju podaci Downdetectora. "Dogodio se (i još traje) masivan cyber napad na X", napisao je Musk i dodao da sve istražuju.
"Već satima pokušavam napraviti objavu, ali nijedna nije prošla. Stranica se uopće ne želi učitati kad probam podijeliti sadržaj na nju" kazala je čitateljica za Večernji list.
Podsjetimo, Elon Musk, osnivač i direktor SpaceX-a, direktor Neuralinka, Tesle i supredsjedatelj OpenAI-a, kupio je bivši Twitter 2022. godine za 44 milijarde dolara te ubrzo promjenio ime platforme u X. Prvi potez mu je bio otpuštanje mnogih zaposlenika te moderatore sadržaja, a račune vratio suspendiranim korisnicima
>> FOTOGALERIJA Trump godinama 'njeguje' svoj prepoznatljivi izgled. Zbog toga su mnoge šokirale dvije fotografije
Sve se raspada. Vrednost americkih dionica je pod Trumpom opala za vise od 4000 milijardi dolara, sto je ravno ekonomiji jedne Francusku ili 2 Italije. I to u manje od 100 dana. A pod Bidenov rekordi burze, najniža nezaposlenost ikada i rast od preko 3% Trump to proglasio katastrofom, MAGA idioti povjerovali, i sad svijet klizi u financijsku katastrofu