odlične vijesti za prihode o turizmu
V. Ostojić: Ovo je najbolja turistička godina u povijesti RH
Za financijske efekte morat ćemo pričekati kraj godine, kazao je ministar. Ministar je usporedio i stanje na tržištima Mediterana prema kojem bi Hrvatska trebala biti pobjednik po broju noćenja i dolazaka
Ovo je najbolje turistička godina u povijesti RH što se tiče noćenja i dolazaka, dok ćemo za financijske efekte morati pričekati kraj godine, rekao je ministar turizma Veljko Ostojić predstavljajući rezultate turističkog prometa od siječnja do kolovoza.
Prema prvim podacima sustava turističkih zajednica u Hrvatskoj je u tom razdoblju ostvareno 58,95 milijuna noćenja, što je za 3,12 milijuna više nego lani u istom razdoblju te 9,82 milijuna dolazaka, što je u odnosu na lani više za 398 tisuća. Samo u kolovozu zabilježeno je 22,98 milijuna noćenja, što je čak 1,12 milijuna više nego lani te 3,17 milijuna dolazaka.
Najviše noćenja i dolazaka zabilježila je Istra koja ima rast od čak milijun noćenja, a slijede je Kvarner s rastom od 3 posto noćenja, Splitsko-dalmatinska županija s rastom od šest posto, Zadarska županija s rastom od sedam posto te Dubrovačko-neretvanska županija s rastom od deset posto.
Velik broj noćenja i dolazaka zabilježio je grad Zagreb u odnosu na prijašnje godine. A Nijemci su još uvijek naši najčešći gosti. Ministar je usporedio i stanje na tržištima Mediterana, prema kojem bi Hrvatska trebala biti pobjednik po broju noćenja i dolazaka.
Ali kad ste doma, serete do neba ...
"ne to je tvoj i markov uspjeh. "
komunjaro, to je uspjeh radnika u turizmu a bogami i prijasnjih vlada (ukljucujuci i racanovu). stoga, sjasi mi s milokliza i ti i ostojici (sva trojica). hvala. :)
Najnovije
-
Video
Prvo Apple računalo prodano za rekordnih pola milijuna eura
Uređaj je putem telefona kupio nepoznati ponuđač s Dalekog istoka na aukciji u Koelnu u Njemačkoj
-
Politički analitičar
Puhovski: Srbi su u Hrvatskoj postali zanemariva manjina
-
Tijekom patrole
Novi napad? Francuski vojnik uboden u vrat usred Pariza
-
Traže počinitelje
Autori sramotnih grupa na Facebooku objavili rat i policiji
Najčitanije
-
'Ubili smo ustaše Josu i Branka. Naredio šef Udbe Josip Boljkovac'
Dnevnik koji je vodio slunjski udbaš Petar Zinaić teško optužuje bivšeg funkcionara
-
što nam kažu nijemci
Bild: Kladimo se – Hrvatska je sljedeće groblje naših milijardi
-
Foto
neobična ideja
Nevjerojatno! Kuća izgrađena na stijeni usred rijeke Drine
-
Muka poduzetnice
'Tvrtka nema veze s teglicom trave i time što ponekad zapalim'




U jednom trenutku jedna ruka mi je bila u medvjedovim šapama, a drugom sam ga držao za grkljan dok nije pao, tvrdi Blažo Grković koji je trenutno u bolnici u Foči
Nogometaši Bayerna iz trećeg pokušaja u četiri godine uspjeli su osvojiti naslov LP-a nakon što su na Wembleyu svladali Borussiju 2-1. Zabili su Mandžo i Robben
Nogometašima Bayerna na osvajanju Lige prvaka čestitali su brojni nogometaši i klubovi. Među prvima se javio i zagrebački Dinamo te čestitao Mandži i Bayernu







