Medvjedi nakon Beča ugrizli i Villach

Medveščak
25.09.2011.
u 19:58

Hokejaši Medveščaka pobijedili su u 6. kolu EBEL-a kod Villacha 4:2 (golove za medvjede postigli su Naglich, Zanoski, Sertich i Brine).

Hokejaši Medveščaka nastavljaju sa sjajnim igrama u EBEL-u. Nakon što su u petak slavili u Beču (3:2), isto im je uspjelo i na teškom gostovanju kod Villacha, kojeg su pobijedili sa 4:2 (2:0, 2:2, 0:0).

Medvjedi su u vodstvo došli u 12. minuti, kada je sa igračem više precizan bio Adam Naglich. Na 2:0 u 15. je minuti povisio Tom Zanoški, i to u trenutku kada je Medveščak imao igrača manje. Sjajno je naš klub otvorio i drugu trećinu, u 23. minuti na 3:1 povisio je Sertić, a kada je Brine zabio za 4:0 u 26. minuti, utakmica je bila riješena. Do kraja je Villach s dva gola Damona tek uspio smanjiti na 4:2.

Sjajan na vratima zagrebačkog kluba opet je bio Michael Ouzas, tijekom 60 minuta sakupio je 37 obrana (95 posto).

– Kontrolirali smo igru tijekom cijele utakmice, osim onih četiri minute kada smo imali dva igrača manje i kada smo primili dva gola. Nakon pobjede u Beču pokazali smo da se nikada ne predajemo, iz dana u dan smo sve bolji. Uzeli smo četiri boda na dva teška gostovanja, to nam jako puno znači – rekao je strijelac drugog gola Tomi Zanoški.

Sportski direktor Dragutin Ljubić je dodao:

– Igrali smo jako dobru obranu, a i vratar Ouzas bio je sjajan. Kada smo poveli sa 2:0 Villach je bio šokiran, nisu očekivali da ćemo biti tako dobri. Ovo je možda i najteže gostovanje u ligi, pa nam ova pobjeda jako puno znači.

Iduću utakmicu medvjedi igraju u petak u 19.15 sati, u goste u Ledenu stiže im Olimpija.

Rezultati 6. kola: Villach - Medveščak 2:4, Graz - Znojmo 7:1, Vienna Capitals - Jesenice 5:4, Red Bull Salzburg - Olimpija 3:2, KAC - Alba Volan 2:1, Linz bio slobodan.

Poredak: KAC 10, Olimpija 9, Linz 8, RB Salzburg 8, Vienna 7, Medveščak 6, Alba 5 bodova...