Reuter/PIXSELL
18.10.2016.
u 09:54

Penguinsi su igrali bez svog najboljeg igrača i kapetana Sydneyja Crosbyja

Hokejaši Colorada zadržali su stopostotni učinak na početku nove sezone u američko-kanadskoj hokejskoj ligi svladavši na gostovanju u Pittsburghu aktualne prvake s 4-3 u produžetku.

Penguinsi su igrali bez svog najboljeg igrača i kapetana Sydneyja Crosbyja, ali su svejedno imali vodstvo od 2-0 nakon manje od deset minuta igre, zahvaljujući pogocima Phila Kessela i Matta Cullena. No, do kraja prve trećine Colorado je izjednačio golovima Jaromea Iginle i Patricka Wierciocha.

U drugoj trećini nije bilo pogodaka, da bi Penguinsi ponovno poveli u 50. minuti pogotkom Trevora Daleyja. Tada je na scenu stupio kapetan Avalanchea Gabriel Landeskog koji je u 54. minuti postigao izjednačujući pogodak za 3-3, a potom i pobjednički gol nakon samo 22 sekunde igre u produžetku.

NHL rezultati, 17. listopada
NY Rangers - San Jose     7-4
Pittsburgh - Colorado     3-4 (produžetak)

3. Dallas       1 1 0    9-8   2
4. Minnesota    1 1 0    6-6   2
5. Nashville    1 1 0    6-7   2
6. Chicago      1 2 0    9-11  2
7. Winnipeg     1 2 0    9-12  2