Zašto su biskupi protiv braka na probu?
Papin dolazak u Hrvatsku trebao bi pokrenuti ovo sluđeno, umorno i depresivno društvo.
Komentari 18
Samo nemojte da ti bračni parovi koji će se pridružiti svome župniku u promicanju pastorala braka i obitelji budu ljudi s jedno, dvoje djece, a supruge da budu \"svjetske žene\" s titulama, naslovima, one koje ganjaju karijeru i istovremeno su u svakom slobodnom trenutku u crkvi, a djeca po vrtićima i jaslicama...
Sve te lažljive popine treba nogom u guzicu i na bauštel,.....a crkvetinama ključ u . bravu......neka smradovi zarade koju kunu a ne samo krasti i pljačkati...dosta je . bilo lezilebovičarenja..........paraziti........primite se posla...
Jao mene, opet biskupi! Ovakav neviđeni pritisak na mlade parove da stanu pred oltar ćim su se ugledali je besraman i degutantan. Proziva ih se da svojom navodno bezbožničkom vezom \"otvoreno napadaju vrijednost braka i obitelji\"! Pa dobro, jeste vi normalni, koji vam je k.?!?! Od kada je to forma (crkveni brak) važnija od suštine (iskrene ljubavi)?! Zar meni treba potvrda popa da znam da li nekoga stvarno volim?! Sve mi se čini da je crkveni vrh totalno prolupao i da su njegovi zahtjevi i napadi sve luđi i agresivniji!! Valjda osjećaju da im se bliži kraj pa su pokrenuli konačni \"totalni rat\" protiv sekularizma i modernosti. No, neće vam uspjeti. Ja vam to garantiram. Zapamtite kaj vam je Kerempuh rekel, Hudi bu biškupa odnesel vu pekel!
Ne kužim kakve veze imaju izljevi debilizima ovih dvoje dolje s temom teksta....
Biskupi su u pravu i ovim putem nam zele poruciti da ce se zalagati za osmosatno radno vrijeme, za bolje place, manje poreze, besplatne vrtice, neradne vikende, olaksice mladim bracnim parovima kod dizanja PRVOG stambenog kredita. Pomoci ce im i financijski, jer to osjecaju kao svoju moralnu obavezu...ipak su 20 godina na drustvenom proracunu, sto nije ni malo novaca, a ni mali broj godina. Na kraju... sve to i je preduvjet za ulazak u brak i zasnivanje obitelji... Treba znat citat izmedju redova... Zato ce i sveti otac Papa platiti sam svoje troskove i troskove osiguranja. I on je svjestan teske financijske situacije u kojoj se nalazi obican hrvatski gradjanin i ne zeli financijski teret svog dolaska svaliti na nasa ledja.
U Hrvatsku dolazi jer mi imamo lovu kojom financiramo njegovu bandu. Zašto ne ode u Sloveniju i riješi problem bankrota njihove Crkve? Zato, jer ga Slovenci ne jebu 5 posto kao ni njegovu pedofilsku bagru.
Meni nije jasno zašto su svećenici protiv obitelji, osnosno zašto brane rastavu braka? Evo recimo općepoznati slučaj Thompson. Nije li on odmah nakon rastave sklopio brak s drugom osobom, dakle stvorio drugu obitelj? Tako i moj susjed, rastao se, ponovonovo oženio i ima dvije obitelji - bivšu i sadašnju, negova djeca također živje u sklopu dvije obitelji, maminoj (i mama se ponovo udala) i tatinoj..........dakle kako rastava može biti protiv obitelji, rastava je za obitelj.
Zašto takvo drvlje i kamenje na Crkvu i Papu,ja osobno nemam ništa protiv da vi posjećujete Luksov rep u Beogradu,(Dobar dan majstore gdje god da si ) svatko ima pravo diviti se uzoru !
EStreljnikov je napisao/la: ___________________________________- Crkveni brak nije forma već sakrament, dakle sadržaj, za nekog tko je vjernik. A to koliko se vi izvan crkveno sklopljenih brakova volite pokazuje se iz dana u dan. Toliko da su se i ovi koji brak sklapaju u crkvi počeli ugledati na vas i vašu kratkotrajnu ljubav.
Evo recimo općepoznati slučaj Thompson. Nije li on odmah nakon rastave... _________________________________________________________ Thomson se nije rastao niti je to u Crkvi moguće. Malo prouči kanonsko pravo ako želiš o tome govoriti.
Tako i moj susjed, rastao se, ponovo oženio i ima dvije obitelji - bivšu i sadašnju, negova djeca također živje u sklopu dvije obitelji, maminoj (i mama se ponovo udala) i tatinoj..........dakle kako rastava može biti protiv obitelji, rastava je za obitelj. _________________________________________________ Djeca tvojih susjeda nemaju ni jednu obitelj već su izdani od svojih roditelja koji su dopustili da se kao ostavljeni siročići šetaju s jedne adrese na drugu, neznajući gdje im je dom.
biskupi nisu samo protiv braka na probu oni su protiv braka uopce ,sve dok se ne pocmu zeniti kao svi normalni ljudi , zar nije brak sveti sakrament i zar nisu i u raju ljudi u braku (adam i eva)
Biskupi su protiv braka na probu jer ljudi nisu roba. U braku bi trebali vrijediti neki drugi kriteriji (barem prilikom sklapanja) a ne tržišni.
Ovo je dobar iskorak Crkve u pokušaju da se zaustavi biološko propadanje ne samo hrvatskog naroda, već i hrvatskih građana uopće. Pitanje je samo, je li to dovoljno, odnosno, je li dovoljno da obitelji preuzmu teret biološke obnove na sebe, samo uz neznatnu pomoć u školovanju djece, koju će pomoć i opet skupit te iste obitelji? Po mome mišljenju potrebno je ići dalje i stvarati privredu koja neće biti usmjerena protiv čovjeka tj. neće koristiti koncentraciju financijskih sredstava i napredak tehnologije samo za profit malobrojnima, a za isključivanje iz procesa rada velike većine građana («jobless recovery» na koji se nastavlja «jobless economic development»). Mislim da bi upravo Crkva trebala početi razmišljati o jednom novom obliku socijalizma koji bi u nacionalnim okvirima osigurao makar i vremenski minimalno zapošljavanje stanovništva (dijeljenje radnih mjesta i skraćivanje radnog staža), a na međunarodnom planu zapošljavanje viška radne snage na pomoći nerazvijenim zemljama. Ovo je samo gruba ideja, ali netko je morao spomenuti problem da bi se stvorile nove, bolje ideje!
Umjesto da kupuju dionice i misle o biznisu i obrtaju love...mogli su se posvetiti svom puku i uciti ga, poducavati, smjerno odgajati... 20 godina vode hrvatski narod. Djeca su im na vjeronauku od prvog razreda osnovne skole. Roditelji na misama. Politicari u prvim redovima...dragi crkvenjaci...sto ste radili 20 godina?! Sad dolazi Papa i vi se sjetili i moralnih vrijednosti... Lijepo je moja baka govorila: \"ne hrani se prase uoci Bozica\"... Iako mozete biti mirni..vecini je tako nizak standard da nema ni govora da se mladi ljude usele u neki stan, placaju rentu i vide da li im zajednicki zivot pase.... Sto se tice katolika, a njih je valjda 80%...oni ionako ne rade nista prije prve bracne noci...jer tako im vjera nalaze...i decki i cure su tu jednako dosljedni.... Svecenici dragi, da vas je ocjeniti ne bi dobili ni +1.
sinaj Od kad se crkveni brak NE moze ponistiti??? Moras samo poslati zahtjev Papi. Naravno, zahtjev mora biti argumentiran. Jedna od kategorija na koju mozes dobiti ponistenje braka je ako i nakon 9 mjeseci bracne zajednice...brak nije konzumiran. Thompson sen se i drugi puta ozenio u Crkvi...sto potvrdjuje da mu je prvi brak ponisten.
cvrcak2010 je napisao/la: _____________________________ Cvrčak, prvo treba znati razlikovati termine, rastava i proglašavanje braka nevažećim jer nije sklapan na pravovaljan način, da bi se uopće o nečem dalje moglo razgovarati. Postoje točno propisani uvjeti koji se moraju ispuniti da bi se brak mogao pravovaljano sklopiti. Ako se ti uvjeti ne ispune, a to jedan od bračnih partnera shvati tek naknadno, brak će biti proglašen nevažećim. Rastava je nešto sasvim drugo. Usporedbe radi takvih slučajeva imaš i u građanskom pravu. Velika je razlika između raskida ugovora i proglašenja ugovora nevažećim. Pretpostavljam da se u Thomsonovom slučaju radilo o tome da gospođa nije željela imati djecu, a da predhodno gospodina o tome nije obavijestila.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ne shvaćam kakve veze ima naslov s tekstom? Inače dobar tekst, Pavičiću, i pozdravljam ove odluke biskupa koji su se odlučili malo trgnuti i poraditi na onome što je temelj kršćanstva: kvalitetnoj kršćanskoj obitelji. Ipak, to bi trebalo biti neštoo na čemu se konstantno i uporno radi, a ne tek par mjeseci uoči Papina dolaska.