Potresna priča dolazi iz Velike Gorice, gdje je devetogodišnji pas Max preko noći ostao bez svega što je poznavao – svog doma i obitelji. Na poziv policije, djelatnici skloništa za životinje preuzeli su psa iz stana u kojem se dogodila tragedija. Kako navode, prizor ih je duboko potresao. – Ta tuga, zbunjenost i pogled pun nade da će se vratiti kući slomili su nam srca. Ne razumije zašto je sada sam u boksu, bez svojih voljenih – poručuju iz skloništa.
Max je cijeli život bio kućni pas, a sada se, nakon devet godina, našao u potpuno nepoznatom okruženju. U skloništu ističu kako teško podnosi razdvojenost i apeliraju na građane da pomognu pronaći mu barem privremeni smještaj čim to bude moguće. Pas će biti pregledan kod veterinara, a nakon rješavanja pravne situacije krenut će potraga za novim domom. "Vas molimo da ga sherate na najjače da mu nađemo barem privremeni smještaj čim će moći otići od nas jer ovu tugu on neće preživjeti", poručuju iz Sklonište za životinje Velika Gorica.
Njegova sudbina povezana je sa stravičnom tragedijom koja je jučer potresla Veliku Goricu. Prema informacijama policije, oko 10.50 sati žena se bacila sa stambene zgrade, dok je u stanu potom pronađeno tijelo maloljetne osobe. Neslužbeno se doznaje da je riječ o 17-godišnjoj djevojci za čiju se smrt sumnja da je nasilna.