U sklopu javnozdravstvenog programa "Štampar u tvom kvartu", danas je u Zelenoj oazi naselja Vrbani III, jednom od najnaseljenijih i najdinamičnijih četvrti Grada Zagreba održan još jedan Sajam zdravlja. Sajam je organizirao Nastavni zavod za javno zdravstvo "Dr. Andrija Štampar", uz veliku podršku Grada Zagreba, Gradskog ureda za socijalnu zaštitu, zdravstvo, branitelje i osobe s invaliditetom te u suradnji s Domom zdravlja Zagreb – Zapad, Gradskim društvom Crvenog križa Zagreb i Agronomskom školom Zagreb.
Stanovnici Trešnjevke imali su priliku besplatno izmjeriti krvni tlak, šećer u krvi, indeks tjelesne mase, dobiti savjete stručnjaka o zdravoj prehrani i tjelesnoj aktivnosti, naučiti osnove pružanja prve pomoći, ali i sudjelovati u edukativnim i interaktivnim sadržajima namijenjenima svim generacijama.
Poseban doprinos i ovog su puta dali profesori i učenici Agronomske škole Zagreb, koji su predstavili apisarij – edukativnu košnicu sa staklenim stijenkama i živim pčelama te prezentirali uzorke kremastog meda vlastite proizvodnje, promovirajući važnost pčela u očuvanju okoliša i zdravlja.
S obzirom na to da se danas obilježava Međunarodni dan tjelesne aktivnosti – Dan kretanja za zdravlje, kineziologinja Službe za javno zdravstvo Zavoda osmislila je i vođeno zagrijavanje (vježbe mobilnosti, istezanja i snage), kratko edukativno predavanje na temu „Zašto je tjelesna aktivnost najbolji lijek? Te mini poligon spretnosti za djecu, što je ovom događanju dalo dodatnu simboliku i aktualnost.