Virtualni fundus Muzeja susjedstva Trešnjevka obogaćen je novim prilozima koji pričaju bogatu priču o povijesti trešnjevačkog ženskog rukometa, košarke, klizanja i drugih sportova. Ove nove donacije stižu kao rezultat pozitivnih reakcija na izložbu "Trešnjevačke igračice: crtice iz sportske povijesti kvarta", koja je prošle godine istaknula važnost ženskog sporta u kvartovskoj povijesti.
Među prvim sportašicama koje su doprinijele fundusu bila je bivša košarkašica Vilma Medved. Odrasla u Cerničkoj ulici, najprije se bavila atletikom, no zbog financijskih prepreka prešla je na košarku 1964./65. u ŽKK Trešnjevka (Jugomontaža, Industromontaža, Monting). Karijeru joj je prekinula ozljeda glave 1972. godine, no kasnije se bavila sportom kao dio veteranskih ekipa.
Kaćuša Buljan, koja je igrala košarku u istom klubu od 1962. do 1968., prisjetila se vremena kada su treninzi održavani na otvorenom, prije izgradnje Kutije Šibica. Njeni dnevnički zapisi otkrivaju detalje o osvajanjima naslova prvakinja Jugoslavije i odlasku u Nizozemsku krajem 1960-ih.
Svoje uspomene podijelila je i bivša rukometašica Vesna Novaković, članica RK Trešnjevka koja je 1982. osvojila Kup IHF. Posebno je opisala putovanje na polufinale IHF-a u Istočni Berlin, gdje je ekipa bila pod stalnim nadzorom vodiča kojeg su smatrali pripadnikom Stasija.
Fundus je obogaćen i arhivskom fotografijom Klare Gomboš Dušanović, osnivačice Zlatne piruete, najstarijeg natjecanja u umjetničkom klizanju na svijetu. Muzej poziva građane da pretraže svoje arhive i podijele uspomene na ženski sport na Trešnjevki, od profesionalnih natjecanja do svakodnevnih sportskih priča koje su oblikovale povijest kvarta.