Pročešljali smo najvažnije izmjene GUP-a: Biciklistički most za Jarun, u planu je i nova tramvajska veza
U GUP su od ranije ucrtana tri mosta preko Save između od koja su dva sa svake strane Jaruna te jedan na području Savske Opatovine. Mijenja se njihova namjena, pa će istočni biti biciklističko-pješački, a srednji će prijelaz most imati i tramvajsku prugu koja će ići do Blata. Mijenja se i način gradnje: neće se više moći projektirati spavaće sobe koje su manje od kupaonica
Komentari 7
Svaki most u gradu treba biti za automobile, bicikliste i pješake. Sve ostalo je suludo u trenutku kada gradu već nekoliko desetljeća nedostaju najmanje tri mosta preko Save.
Negiranje sadašnjih i budućih prometnih potreba građana. Svski most mora biti i za automobile.
Opet nerast. Utrošiti desetine milijuna za most za bicikliste i pješake koji ne vodi nigdje, nevjerojatno. Pa to je kud i kamo smislenije na postojeći dodati biciklističku traku, nek visi sa strane... Nerazumni potezi nesposobnih aktivista, ništa drugo... Ljudi su mislili da ne može gore od Bandića, a gledajte samo, koliko devastacije, s time da novaca ima puno, puno više nego prije. Ne zahvaljujući njima...
Tramvaj do Sesveta
Kako se bliže izbori, tako su i obećanja sve veća i luđa. Od lika koji nije u stanju pokositi travu i koji je dodatno devastirao ovaj jadni grad ne treba očekivati ništa suvislo, a kamoli vizionarski. Dere po biciklističkim stazama, ali sam i bulumenta oko njega ne koriste bicikle niti javni prijevoz, nego se vozikaju Audijima.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Čemu inzistirati na nekakvom posebnom biciklističkom mostu! Napraviti prijeko potrebnih nekoliko mostova i svaki može služiti za bicikliste, kao i za pješake i za prijevoz vozilima! Inzistirati na "biciklističkom" mostu može samo osoba koja tuđim novcem zadovoljava svoje uskogrupne izmišljene interese, neovisno o realnom svijetu i njegovim potrebama!