Otkriveno na Skupštini: U Zagrebu se planira do sad neviđeno rješenje za zagušenu prometnicu
Prva faza rješavanja prometnih problema Trešnjevke adaptacija je križanja s Andrašecovom
Komentari 4
90% semafora od 22h-06h moze imati samo treptajuce zuto svijetlo.
Prijedlog rješenja gustog prometa u gusto naseljenom kvartu u Zagrebu : na potezu ceste kojom vozi tramvaj, s koje se skreće na parking tržnice i kojom nakon strogog centra vjerojatno prolazi najviše pješaka u gradu problem će se riješit optimizacijom prometne signalizacije i eventualnom zamjenom raskršća kružnim tokom (čak možda i dva). Dodatno će se u neposrednoj blizino tog mjesta adaptirat i povećat kapacitet nogometnom stadionu,koji će biti privremeno rješenje dok se ne počne adaptirat novi veći stadion na poziciji suprotnog dijela grada gdje je problem sa prometom vrlo sličan. Prometno rješenje u sličnim uvjetima u nekom gradu na zapadu: planirat i sagradit podzemnu, čime se automatski oslobađa dodatna traka za automobile, a pješacima omogućuje prolazak raskršća ispod prometnice, dotrajale objekte koji generiraju velike gužve maknut van grada.
Imam prijedlog za kruzne tokove da se rade sa jednim trakom , a ne sa dva kao ispred West Gatea, pa onda jedan drugome sjece put na izlasku jer su se pre dumlih prestrjiti u vanjski trak prije izlaska iz kruga.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Evo nisam čitao, ali ću pokušati misliti kao Možemo! Da bi smanjili gužve na prometnicama treba modificirati semafore! Dakle po hitnom postupku ćemo staviti suknju čovječuljku, koja zapravo nije suknja nego plašt! Obavezno zelenom čovječuljku, jer crveni predstavlja stop i moglo bi se protumačiti kao neka zabrana ženama. Nakon toga će sve prodisati punim plućima, čak i bez sanacije smetlišta!