‘Ne bu išlo’: bitke protiv bagera najglasnije u Novom Zagrebu
U širem centru ustaju zbog novih prijedloga uređenja, a stanovnici rubnih dijelova metropole zbog postrojenja za zbrinjavanje otpada
Komentari 7
Sve te bune dižu profesionalni kočničari svega i svačega. Žalosno je da takvi bez problema mogu okupiti hrpu tzv. “korisnih budala” koji si umišljaju da rade nešto značajno, a ustvari rade štetu. Raspon ide od produžetka neke prometnice pa sve do mosta, autoceste ili LNG terminala.
Nema tu više ni pameti ni mjere ni kriterija. Najbolji su ovi koji brane izgradnju stambenih zgrada, društvo drago ako vam se ne sviđa mali parkić ispred zgrade, već hoćete ogromnu livadu i šumu pinklec na rame i punite praznaa sela po Slavoniji, Lici.....
Ljudi se bune protiv Bandićevih improvizacija i samovolje? Čudno. Kada bi se ljudi u ovoj našoj zemljici više i češće bunili protiv nesposobnih i egocentričnih političara sklonih sumnjivim poslovima na račun državnih i lokalnih proračuna, možda bi bilo drukčije. Ali ne, feudalni sustav pod krinkom republike nikada neće nestati. Kmetovima tako više odgovara i tako navijeke, uz Božju pomoć mora biti.
Mi trebamo bunu napravit ispred zupanjiskog suda u upitom kad ce glavni za sve korupcijske afere cestati leda celije?Od tuda poticu svi problemi sve nepravde sve bezakonske radnje i zlouuporabe..Pricamo o bezbroj kaznenih djela a neka su neprepoznatljiva jer ihh gradani uopce ne prepoznaju kao takva..Primjer grad daje parking prostor za terasu ugostitelju,i sto s s time dobiva tko i koliko je osteceno tom odlukom a tko profitira?Profitiraju dvije strane grad i ugostilelj,pitanje koje treba postaviti ,zasto bi grad cinio uslugu ugostiljelju na racun gradana ?Zasto bi se novac prireznih obveznika naso kao potpora ugostitelju?Prvo zlouporaba od strane grada javne povrsine ,jer grada ne posjeduje javnu povrsina,ona je zakonskoj definiciji vlasnistvo svih ljudi a ne grada,niti pojedinca..javna povrsina sluzi gradanima a jedina uloga grada je njeno odrzavanje a ne sklapanje ugovora o najmu tudeg..Tko placa odrzavanje jav.povsina,gradani prirezni obveznici,da li je to dovoljno?Pitanje treba postaviti onome tko upravlja a ne daje novac..Najmom javne povrsine smanjuje se kvaliteta zivota gradana,a kvaliteta zivota ubraja se o kategoriju ljudskh prava,dovoljno argumenata za raspravu na sudu i te kako!!
Purgeri nisu pokušali dizati bune protiv AU ali protiv crkava i stambenih zgrada jesu.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Puno posla za Rođe ?