'Skriveni' od izbora za zagrebačkog gradonačelnika i Gradsku skupštinu u Zagrebu su u nedjelju održani i izbori za vijeća 17 gradskih četvrti, na kojima su građani uvjerljivo povjerenje dali stranci Možemo! Ta je stranka pridobila većinu birača u 16 od 17 četvrti, HDZ-u je to pošlo za rukom samo u Brezovici gdje je lista koju je nosio HDZ-ov Vladimir Iviček dobila 22,70 posto glasova, a lista Možemo 21,37 posto.
U tri gradske četvrti Možemo je dobio više od 50 posto glasova, to su Trešnjevka-sjever (50,33 posto), Donji Grad (52,19 posto) i Trnje (56,11 posto). U devet gradskih četvrti za Možemo je glasovalo između 42,89 posto (Peščenica-Žitnjak) i 49,99 posto birača (Trešnjevka Jug). To su Gornji Grad - Medveščak, Maksimir, Novi Zagreb Istok, Novi Zagreb Zapad, Črnomerec, Stenjevec, Podsused Vrapče.
U Donjoj Dubravi Možemo je dobio 31,16 posto glasova, a u Gornjoj Dubravi 28,49 posto, HDZ, koji je u tim četvrtima drugi, dobio je 24 posto, odnosno 20,36 posto. HDZ je druga mjesta izborio u 14 od 17 četvrti, a u tri se na drugo mjesto pozicionirala Marija Selak Raspudić, odnosno njene liste, 'izguravši' HDZ, riječ je o Podsljemenu, Trešnjevki Sjever i Trešnjevki Jug.
'Najslabiji' rezultat Možemo je ostvario u Sesvetama, gdje je za njega glasovala oko četvrtina birača (24,07 posto), a za HDZ petina, odnosno 19,11 posto birača. Kakva će stvarna situacija biti vidjet ćemo u sljedećim danima. Budući da u većini četvrti nijedna stranka nema apsolutnu većinu, morat će se formirati koalicije, a nije isključeno da će u nekima od njih stranke formirati "oporbenu većinu" protiv Možemo.
Za ne povjerovati. Zagreb nikad prljaviji, javni gradski prijevoz osakačen, prometne gužve u porastu (poglavito zbog prorijeđenog javnog gradskog prijevoza i zbog zatvaranja pojedinih ulica i traka zbog njihove prenamjene u biciklističke i pješačke zone), travnjaci nepokošeni.......ali zato nam vijore LGBT zastave, gore Trnjanski kresovi i slavi se Tito.... Unatoč tome kaj su u prvoj predizbornoj kampanji tvrdili da se neće baviti ideologijom nego samo komunalnim pitanjima, prava istina je da se jedino ideologijom i bave. Čak su i priče o poštenju pale u vodu, aferom Hipodrom i otkrićem koliko sredstava iz gradskog proračuna dijele svojim udrugama (primjerice udruga Domino dobila je tri puta više sredstava nego deset invalidskih udruga zajedno, što ne da nije normalno, nego je.....ostat ću pristojan).