ne osjeća se sigurno
Zagrepčanka prijavila tučnjavu u dječjem parku pa ostala u šoku: 'Zar se s tim trebamo pomiriti?'
Tučnjava dviju, kako tvrdi, vidno pijanih i drogiranih osoba u dječjem parku u središtu Zagreba potaknula je jednu građanku da nazove policiju. No umjesto osjećaja da je problem shvaćen ozbiljno, ostala je zatečena odgovorom koji je, kako navodi, dobila od policajca, a njezina je objava u međuvremenu izazvala burnu raspravu među Zagrepčanima o sigurnosti parkova i prisutnosti policije na ulicama.
Ma kakvih pedeset metara od zebre da je pješačka zona, kakve budalaštine. Upravo suprotno, ukoliko je pješaku u naseljenom mjestu zebra udaljena manje od pedeset metara NE smije prijeći cestu gdje je naumio već za prijelaz MORA koristiti zebru. Ukoliko je zebra udaljena više od 50 metara u naseljenom mjestu tada može prijeći cestu, ali NEMA prednost i mora propustiti sva vozila koja se po cesti kreću. Ovo vrijedi i izvan naseljenog mjesta samo su tamo uvjeti malo labaviji pa je tamo potrebna udaljenost zebre 100 metara ( Članak 129. stavak 2. Zakona o sigurnosti prometa ) ! Zaista se svašta može pročitati na ovim komentarima - nadam se da dotični NEMA vozačku dozvolu !!