Kasni isplata plaća 13 tisuća zaposlenih u Holdingu
Plaće kasne, a bit će uskoro, potvrdio je glasnogovornik Holdinga Dušan Viro najavljujući da će isplata biti za dan ili dva.
Komentari 20
Plaće kasne 2 dana? Ja bum umrl od smijeha!!! :)))))) Sramota je da se uopće spominje nešto takvo kroz medije u današnje vrijeme kada veliki dio radnika uopće ne dobiva plaću.
prosjek 7000 kn, a uvijek se sjetim one narodne kak su došli do tog u prosjeku svi jedu sarmu, a jedni jedu meso dok drugi jedu zelje
Nikad nije ni bila prije 10-og.
ZET-ovci sa tri razreda srednje škole jedu sarmu. Ne znam tko onda jede \"zelje\". Dok god se u ovoj nakaznoj zemlji više isplati biti vozač u javnom gradskom prijevozu nego inženjer kemije koji radi u laboratoriju, Bandićevom Holdingu neće biti spasa.
13.03.2012. u 11:06h chemica je napisao/la: ZET-ovci sa tri razreda srednje škole jedu sarmu. Ne znam tko onda jede \"zelje\". Dok god se u ovoj nakaznoj zemlji više isplati biti vozač u javnom gradskom prijevozu nego inženjer kemije koji radi u laboratoriju, Bandićevom Holdingu neće biti spasa ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ chemica, moj pametnjakoviću, bi li se ti primio malo upravljača tramvaja pa da vidiš kako vozači \"uživaju\" u svom poslu za koji su, kao preplačeni! ako je to posao iz snova, samo izvoli! javi se na natječaj i ...uživaj!!!!
Mislim da ce malo kasniti i u Sisku.
Dali narod u Zgrebu zna koje oni u holdingu imaju plaće.To je sramota ništa ne rade a preplaće ni su.Osobno znam jednu osobu od direktora jedva je završija za konobara a sad ima i faks a još je i direktor jednog sektora.
Kada u komunističkom i rastrošnom mastodontu kasni plaća, to je onda dramatična vijest, a kada u mojoj ili nekoj drugoj firmi kasni plaća, onda tko nas je.e. Jednostavno ne mogu da vam ne poželim što raniju privatizaciju i outsorcing
.....ajmo - peticija Zagrepčana protiv Holdinga... neki dan sam je tu stavio nitko je nije podržao.....prema tome marvo....šuti i plaćaj za 100- glavu hobotnicu ...pardon Holding
Kad naši dragi novinari izgube teme, op tu je Hoding pa opleti po svemu, a da se prije toga ništa ne provjeri. U ožujki prošle godine plaća jradnicima ZGH isplaćena 14.3., pa dalje do srpnja između 10. i 12. u mjesecu, a u srpnju 8.7. Bitno je u naslovu napisati da plaća u ZGH kasni. To je namjerno iritiranje građana i zaposlenika u realnom sektoru. Problemi su na sasvim drugoj strani i drugim tvrtkama o kojima ti novinari ne smiju pisati jer ih te iste gazde hrane mrvicima i drže na kratkoj lajni.
Neka prodaju skupocjene mobitele (androide), odreknu se vozikanja sa sluzbenim autima gradom i razvazanja p,ki, neka im odjave silne bezicne intenet modeme. Nek otkazu poslove kucnim prijateljima, i duznicima i bit ce love,,,,,,,,, Jel su novci namjenjeni KLislingu isplaceni,,,,,Lako je njima sa placama 15-20 000 kuna , a radnici koji krvavo zasluze svojih 5-6 000 i od kojih stakori zive kao krpelji uvijek budu oni kojima se sve obija o glavu. Vrijeme je za korjenite promjene i odj,,,,,nje kadra koji se nije dokazao kao rukovodeci zadnjih 12 god,,,,a uguzicarima koji vise u kancelariji svakog direktora koji dode sa tajnama i tuzakanjima treba stati konacno na kraj. Gonite falsifikatore, malvezatore i sitne duse utpm-e.......
13.03.2012. u 14:16h denrovi je napisao/la: Kad naši dragi novinari izgube teme, op tu je Hoding pa opleti po svemu, a da se prije toga +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ a kad holdingov javno-vikač nema argumenata, onda nudi nove teme i brine za iritiranee građane. pa građani su davno iziritirani lažima i obmanama iz holdinga, iziritirani su svime onime što je napisao winston, a to ja samo 5% gluposti koje se rade u holdingu. loši ili kriminalni poslovni potezi, zaduživanje , krediti, kupnja voznog parka zet-a na način nezabilježen u svjetskom javnom prijevozu,način koji si ne mogu dopustiti ni najbogatiji gradovi, zapošljavanje u direkciji bez kriterija, a koliko godišnje svaka podružnica plača tu istu direkciju u kojoj su sve redom „menagerski lumeni“,nije ni za napisati!!
13.03.2012. u 14:16h denrovi je napisao/la: Kad naši dragi novinari izgube teme, op tu je Hoding pa opleti po svemu, a da se prije toga ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ nabrajanje kako je plača isplaćivana u prošloj godini je mazanje očiju čitateljima. ne znamm što je pisac htio time reći, ali bar bi njemu trebalo biti jasno do kada se zakonski plača isplaćuje. no, cijeloj holdingovoj kliki je nepoznat pojam što je poštivanje ugovora, zakona, dogovora i sad se čude što ih sindikati razvlače po sudovima koje gubi holding i time svjesno stvara nove troškove građanima. drugovi, vrijeme je da odete u ropotarnicu povijesti i pustite mlade, školovane ljude da rade posao kao i u cijelom kulturnom svijetu. dosta je kumova, rodjaka, zemlja Jedina rečenica koju potpisujem je o novinarima na „kratkoj lajni“!
Chemica!!! Vecina vozaca autobusa i teretnih vozila u cijelom svijetu imaju vece place od pojedinih inzenjera,profesora itd,itd.Moj frend vozi bus u Njemackoj i sigurno ima vecu placu od njihovog profesora u osnovnoj skoli,to je jednostavno tak,jer odgovarati za pun autobuss djece nije bas jednostavno.Svi mi imamo premale place,ali je zalosno da na jednu bacenu kost odmah lajemo jedni na druge,mjesto da se drzimo skupa protiv bande koja nam ovo sve radi!!!
Kasni isplata plaća 13 tisuća zaposlenih u Holdingu Napokon su počeli raditi isto kao što nama uplaćuju pričuvu, svakih tri do četiri mjeseca? Da bar počnu primati plaću tromjesećno, onako kako uplaćuju pričuvu zgradama u kojima grad Zagreb ima prostorere \"u vlasništvu\"...
uz nepodmirene dugove iz prošlosti od 5 milijardi kuna, teško će biti držati glavu iznad vode. Tako je... Napokon će morati početi plaćati dugove koje su si sami nametnuli... Tko ih je tjerao graditi zahodeskuplje od zlata? Tko ih jeh je tjerao graditi barake skuplje od \"lansirnih rampi\"... Sad nek vraćaju dogove koje su si sami napravili... Od stanovništva Zagreba su uzimali novce i dijelili si plaće, radili dugove, a sad plaću, jer više nema novca... Panek vide kako je živjeti s \"prosječnom plaćom\" od 2500 kuna... Bez božičnice, regresa, dodatka za topli obrok, dodatka za prijevoz...
Kao što su pametni ljudi jednom rekli: u Lijepoj našoj ima ko 4,5 milijuna nogometnih selektora, oko 4,5 milijuna vrsnih političara te oko 4,5 milijuna vrhunskih makroekonomista. Komentara će vjerojatno biti još, jer je plaća u ZGH upravo isplaćena -- ne baš u roku prema ugovorima o radu, ali svakako u skladu sa zakonskim rokovima za isplatu plaća i pripadajućih doprinosa i poreza.
14.03.2012. u 10:52h denrovi je napisao/la: +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ denrovi,reci nam nešto novo,dosta je floskula! sigurno da među 4,5 milijuna hrvata ima pametnijih, sposobnijih, a naročito poštenijih nego trenutna garnitura u holdingu! drugo,trebao bi znati da se plaće isplaćuju temeljem kolektivnih ugovoravora ili pravilnika o radu, a ne prema ugovorima o radu!! treće,kakav vi zakon čitate ako u k.u. piše (a to je zakon) da se plaća isplaćuje do 10 u mjesecu, a vi je isplatite 14. eto,kakvo je znanje \"rukovodećih struktura\" u holdingu! za rasplakati se!
ma nisu važne plaće - nego jesu li uspjeli platiti one kazne za parkiranje dikektora i šefova?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Uz takvo rukovođenje čudo je da radnici uopće i primaju plaću.Nije točno da je prosječna plaća u Holdingu 7000 kn.Odnosno točno je kada se uzme Čovićeva i ona od 10 čistačica i na osnovu toga radi prosjek.