Stara je više od 100 godina, a Osnovna škola Odra je jedina zagrebačka osnovna škola bez vlastite sportske dvorane. Učenici su se tako za izvođenje nastave iz tjelesnog morali snalaziti na vanjskom igralištu i u školskom holu, a danas je ravnatelj Vatroslav Gabrić potvrdio da gradnja školske sportske dvorane kreće u ponedjeljak.
– Svakodnevno sam u komunikaciji s investitorom i izvođačima radova te usuglašavamo najbolji način kako bi se nastava odvijala nesmetano te da za gradnju i sve postupke vezane uz nju nema prepreke što se tiče učenika, djelatnika i roditelja. Od ponedjeljka se djelomično zatvara dio parkinga jer je potreban koridor vozilima i strojevima do gradilišta – piše u pismu koje je Gabrić poslao roditeljima. Izvođač radova je tvrtka ING-GRAD, a za projekt se izdvaja 6.725.426 eura s PDV-om.
Prema dokumentaciji, dvorana će se nalaziti pored školske zgrade s kojom će biti povezana toplim mostom na prvom katu. Uz novu školsku sportsku dvoranu planiraju se napraviti i vanjska sportska igrališta koja će uključivati stazu za trčanje, zaletište za skok u dalj s jamom, vježbalište sa spravama, igralište za košarku i kombinirano igralište za rukomet, košarku i odbojku.
Razlog zbog kojeg su učenici u Odri godinama čekali dvoranu bili su neriješeni imovinskopravni odnosi. Zemljište oko škole bilo je u privatnom vlasništvu.