Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 112
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
obnova stare jezgre
Povratak na članak

Gornji grad: Stanište za ptice, vinogradi do Ilice i arheološki park

Uređenje stare jezgre metropole koje je počelo prije više od godinu dana svakim se danom razrađuje

Komentari 6

MP
mpfederer
09:31 17.07.2012.

zvuči simpatično, gornji grad je prevrijedan da bi ga se pustilo zaboravu i propadanju

VL
DE
detour
09:59 17.07.2012.

vranicanijeva poljana vec je sluzbeno imenovana u park bele IV. i o tome su ove iste novine vec pisale. s druge strane, na gornjem gradu vec postoje kapucinske stube, a nema nikakvog smisla davati isto ime. i najvaznije, gdje jeje je javni natjecaj za uredjenje parka gric?

VL
DE
detour
10:01 17.07.2012.

zasto su svi gornjogradski trgovi parkiralista?

VL
VI
Vito
09:35 18.07.2012.

Vinogradi na gornjogradskim padinama koji se spuštaju prema Ilici Izgleda da je ovom olovo već udarilo u ono malo mozga što je imao... Porušiti stabla koja znače svjež zrak Zagrebu i posaditi lozu, modrom galicom trovati zrak koji je i i sad prezasićen otrovima paiz toga raditi vino... Bit će to jedino teško vino, ne zbog mailgana, već olova i teških metala koje će se istiskivati iz tako otrovanog grožđa...

VL
VI
Vito
09:41 18.07.2012.

Zgrada u kojoj se trenutačno nalazi Državni hidrometeorološki zavod također je dio plana obnove. Koliko je meni poznato, ta zgrada je pred urušavanjem u doslovnom smilsu te riječi... Tako da obvnova u stvarnosti jedino znači - rušenje i ponovo građenje..... To vam mogu reči i sadašnji stanarikoji se sele ne samo zbog premalog prostora, već i zbog bojazni od rušenja zgrade pri prvmo jaćem potresu...

VL
VI
Vito
09:47 18.07.2012.

Druga slika prikazuje ulaz u disko klub kod Sofijiog puta... Malo "našminkan" kako bi zbunio ne poznavatelje Zagreba... Ako pak žele predstaviti novi ulaz u tunel kod Mesničke, onda su zatrpali sadašnje postojeće stube.. Ako žele predstaviti ulaz iz Radićeve,eve, gdje su kuće koje okružuju taj ulaz, porušili su ih? Iz "Jegerhorna" nema takvog, niti sličnog ulaza... Ili postoji još koji ulaz u brdo Grič iz privatnih dvorišta?

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.