Gornji grad: Stanište za ptice, vinogradi do Ilice i arheološki park
Uređenje stare jezgre metropole koje je počelo prije više od godinu dana svakim se danom razrađuje
Komentari 6
vranicanijeva poljana vec je sluzbeno imenovana u park bele IV. i o tome su ove iste novine vec pisale. s druge strane, na gornjem gradu vec postoje kapucinske stube, a nema nikakvog smisla davati isto ime. i najvaznije, gdje jeje je javni natjecaj za uredjenje parka gric?
zasto su svi gornjogradski trgovi parkiralista?
Vinogradi na gornjogradskim padinama koji se spuštaju prema Ilici Izgleda da je ovom olovo već udarilo u ono malo mozga što je imao... Porušiti stabla koja znače svjež zrak Zagrebu i posaditi lozu, modrom galicom trovati zrak koji je i i sad prezasićen otrovima paiz toga raditi vino... Bit će to jedino teško vino, ne zbog mailgana, već olova i teških metala koje će se istiskivati iz tako otrovanog grožđa...
Zgrada u kojoj se trenutačno nalazi Državni hidrometeorološki zavod također je dio plana obnove. Koliko je meni poznato, ta zgrada je pred urušavanjem u doslovnom smilsu te riječi... Tako da obvnova u stvarnosti jedino znači - rušenje i ponovo građenje..... To vam mogu reči i sadašnji stanarikoji se sele ne samo zbog premalog prostora, već i zbog bojazni od rušenja zgrade pri prvmo jaćem potresu...
Druga slika prikazuje ulaz u disko klub kod Sofijiog puta... Malo "našminkan" kako bi zbunio ne poznavatelje Zagreba... Ako pak žele predstaviti novi ulaz u tunel kod Mesničke, onda su zatrpali sadašnje postojeće stube.. Ako žele predstaviti ulaz iz Radićeve,eve, gdje su kuće koje okružuju taj ulaz, porušili su ih? Iz "Jegerhorna" nema takvog, niti sličnog ulaza... Ili postoji još koji ulaz u brdo Grič iz privatnih dvorišta?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
zvuči simpatično, gornji grad je prevrijedan da bi ga se pustilo zaboravu i propadanju