Župan potrošio 100.000 kuna na beskorisne maske, škole ih nisu htjele dijeliti djeci
Naime, riječ je o jednoslojnim maskama koje su najjeftinije i koje se, kako su rekli, smanje nakon nekoliko pranja. Navodno neke zagorske škole djeci nisu ni dijelile ove maske.
Komentari 22
Opet je neki "lokalac" zaradio na uštrb zdravlja naše djece!!?
Kolar... SDP kandidat za premijera!?!? Jel se taj sred joškolac napil tuduma.?
Haha poceli obracuni u SDPu, biti ce prljava predizborna kampanja.
kod nas gradonačelnik isto sdpeovac i isto lopov.....
I on je još uvijek župan a ne u zatvoru?
zagorec si je navek bio dobar s hrvatima i kao takav nije poželjan internacionalcima
Ovo je neki mutan posao i USKOK bi to trebao istražiti.
ako su mediji počeli napadati njega a hvaliti peđu, sve jasno...
On je u utrci za predsjednika stranke i kako da se onda zafrkava još i sa maskama. Mada on osobno baš nema puno veze s tim maskama jer ih je sigurno birao netko od suradnika, odgovoran je po zapovjednoj liniji.
Tiranija je oblik vladavine utemeljen na samovolji vlasti umjesto na pravnim načelima. Kako u ovoj "korona krizi" možemo testirati je li stožeraška vlast tiranska? Jednostavno. Temeljno načelo za ograničavanje vaših prava jest dokaz da ste ugrozili tuđa prava. Legitimna vlast poštuje to načelo. Tiranska ne. Npr. ako na cesti upravljate hrpom čelika to je direktan dokaz da ugrožavate tuđa prava. Zato vam vlast kroz propise o ograničenju brzine legitimno ograničava slobodu vožnje. Ako policija ili sud utvrde da ste nekoga prebili, opljačkali, silovali ili prevarili, to je dokaz da ste ugrozili tuđa prava. Zato vam vlast legitimno ograničava pravo na slobodu (zatvor) ili imovinu (kazna, naknada štete). No, recimo da Pero iz vaše ulice umire od raka i treba novac za skupe lijekove. Može li sud zaplijeniti vašu imovinu, čak i samo 100 kuna, pod opravdanjem: "briga za Perin život i zdravlje"? Očito ne. Zašto? Zato što nema DOKAZ da ste vi krivi zato što Pero umire. Dakle čak i kad spašava tuđi ŽIVOT, legitimna vlast vam bez dokaza ne može uzeti niti 100 kuna. Pitanje: kad vam stožeraška vlast uzima, ne 100 kuna, nego pravo na rad, kretanje, druženje ili vas prisiljava da se gušite u maskama, uzimajući vam tako slobodu disanja, ima li ona DOKAZ da ste vi zaraženi i da ste time "ugrozili zdravlje" nekoga (članak 16. Ustava)? NE! Samo za pozitivno testirane postoji taj dokaz. Znači, stožeraška vlast vam BEZ dokaza ograničava temeljna prava i slobode. A to je definicija tiranije.
Zato su i bolje sto su jednoslojne, lakse se dise.
Neka pokoju pošalje Peđi !
Prije će bit' kao s Kolindinim čokoladicama - nije on osobno birao model maske prije naručivanja, osim pitanja što se točno i preko koga naručilo. I kako sada postoje korisne i beskorisne maske, kad kažu da je bilo kakva dobra, može i komadić gaća, samo da staviš nešto preko pola lica?
Ali ih je poškropio svetom vodicom :D
Maske su ionako u 90% slučajeva beskorisne bez obzira kakve su.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
beskorisni župan ili maske?