Večernji List - najnovije vijesti iz Hrvatske, svijeta, sporta, showbiza i lifestyle
Naslovnica Vijesti Hrvatska

Zlata otišla u “zlatne” ruke!

Na sjednici Gospodarskog vijeća Županijske komore Krapina, najuspješnijim trgovačkim društvima u 2010. godini uručena su priznanja
09. studenoga 2011. u 12:23 0 komentara 14 prikaza
Zlatne plakete
Foto: Matija Topolovec/PIXSELL

Više od sedam tisuća nezaposlenih ljudi u Zagorju te veliki broj tvrtki koje duguju 568 milijuna kuna državi što za PDV i druga davanja, nije optimistična vijest za zagorsko gospodarstvo, no unutač tomu ima svijetlih primjera, poduzeća koja uspješno posluju, zapošljavaju ljude i doprinose razvitku.

Zlatne kune najboljima

Na sjednici Gospodarskog vijeća Županijske komore Krapina, najuspješnijim trgovačkim društvima u 2010. godini uručena su priznanja. U kategoriji malih trgovačkih poduzeća Zlatnu plaketu s likom kune dobilo je poduzeće PA-EL d.o.o. iz Velikog Trgovišća, koji se bavi projektiranjem, proizvodnjom opreme, gradnjom i održavanjem elektrotehničkih instalacija te sustava katodnih zaštita. U 2010. godini u poduzeću je je ostvaren ukupan prihod od 29,7 milijuna kuna te dobit po zaposlenom od 212,3 tisuća kuna. Prosječno zapošljavaju 49 radnika. U kategoriji srednjih trgovačkih društva Zlatna plaketa je dodijeljena tvrtki Predionica Klanjec d.o.o. iz Klanjca koja se bavi proizvodnjom viskoznog prediva koje se gotovo u cijelosti plasira na inozemna tržišta. Prošle godine Predionica je ostvarila ukupan prihod od 98,1 milijuna kuna i dobit po zaposlenom od 72,6 tisuća kuna, te je zapošljavala 106 radnika.

Politika zapošljavanja

Zlatnom plaketom za najuspiješnije veliko trgovačko društvo nagrađena je Omco Croatia d.o.o. iz Huma na Sutli, proizvođač alata za izradu staklene ambalaže. Opskrbljuje najveće europske i svjetske grupacije za proizvodnju staklene ambalaže i 95 posto proizvoda plasira na inozemno tržište. Prošle godine Omco je ostvario ukupan prihod od 265,8 milijuna kuna i dobit po zaposlenom od 127,7 tisuća kuna. Prosječan broj zaposlenih iznosio je 379 radnika. Direktor Omca Darko Ranogajec, zahvalio se na priznanjima u ime nagrađenih te poručio: - Ova priznanja su dobivena zbog dobrih rezultata, a trebala bi nam svima biti podstrek za daljnji rad. Bez obzira na turizam i poljoprivredu, dok u ruke ne primite komad željeza i s njim nešto ne napravite nema života, slikovito je opisao situaciju u gospodarstvu direktor Ranogajec. Naglasio je kako Omco svake godine zaposli jedan razred djece. - Ako se s tim prestane gdje će mladi ljudi raditi? Bez takve politike zapošljavanja nema nam života, pojest će nas kinseka roba, poručio je direktor Ranogajec.

Posebno priznanje

Županijska komora Krapina dodijelila je i posebno Priznanje poduzeću Krakom d.o.o. Krapina za 55 godina postojanja i rada. - U ovoj godini uz obilježavanje obljetnice započinjemo s gradnjom novog gospodarskog objekta u Gospodarskoj zoni Krapina nova zapad, najavio je direktor Damir Belošević. Vid Šanjug predsjednik Županijske komore naglasio je kako 23 posto prihoda zagorski gospodarstvenici ostvaruju na svjetskim tržištima, a naša Županija zauzima deveto mjesto sa 3,2 posto ukupnog izvoza u odnosu na naša Županija zauzima deveto mjesto sa 3,2 posto ukupnog izvoza u odnosu na druge hrvatske županije. Nezaposlenost i dugovanja i dalje su rak rana, a u zadnjih mjesec dana u blokadi se našlo deset tvrtki, rekao je predsjednik Šanjug.

Plazma keksi
BAŠ KAO NEKADA
Stvari koje se godinama nisu promijenile, a svejedno ih obožavamo
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.