Željeli ste neprofitne banke? Želja vam se ispunila, uživajte jer će potrajati
Za novi konjunkturni ciklus treba nam kapitala, a njega nemamo ni danas, kao što ga nismo imali ni 2002
Komentari 14
Malo više odgovornosti prema istini ne bi škodilo. Naime, tu se radi da su banke sa figom u džepu za 100 posuđenih kuna tražile u startu 120 a nakon godinu dana redovne otplate dodale nepostojeći rizik pa su tražile 200 kn za 100 posuđenih a kada su ljudi i firme zapali u nemogućnost vraćanja srušila se oportunistička lihvarska dobit i sada bi građani ili država trebali štediti banke? Zbog stečenog bez osnove? Zbog uništavanja gospodarstva svojom krivicom ? Malo više objektivnog istraživanja ne bi škodilo..
Svaki korumpirani političar i nesposobni državni službenik je vikao "držte bankara" prvenstveno da skrene pozornost sa sebe
E markane. Geofoto prdnuo na rosu, a tvoj bivši sponzor o kojemu si pisao hvalospjeve, i slikao njega i njegove aviončiće, uspio zavaljati i EBRD banku. A ti se prebacio na druge teme. I sad si postao stručnjak za sve i sva. I pišeše o nečemu o čemu pojma nemaš. Ali to ti je to kad si tatin sin i podoban možeš raditi što hoćeš i pisati što hoćeš, bez obzira koliko stvarno znaš.
u "stanju opijenosti" stanovništvo je živilo sa 400-500 eura i plaćalo skuplju struju od šveda koji imaju 10 puta veće plaće a 2 puta više ih ima 3 puta manje resursa..nisu 6 puta siromašniji od nas,nego 10 puta bogatiji..radili smo za 60tinu plaće.. nisam zabrinut za banke i bankare..oni ne donose ništa društvu,samo uzimaju od njega!!!i šverceri imaju više doprinosa društvu od bankara!! a to da ćče bit depresija,bit će jer bankari lome narod da im uzmu nekretnine za sitne dugove!!!ja bi im zabranija imat nekretnine u kojima im nisu poslovnice ili uredi..
dobro kae sad ovo ... sad ćemo plakati zbog smanjenih profita bankara ... ti isti bankari su bez problema davali potrošačke kredite, ali poduzetnici i obrtnici su teško dobivali povoljne kredite ... tako da su u dobroj mjeri i onini sami krivi za stanje gospodarstva ... i sad kaj .. oni će otiči negdje drugdje štancat bezvrijednu papirnatu lovu, a mi ćemo ostati tu, bez posla i perspektive, sa ogromnim dugovima koje moramo vraćati tim istim bankarima ....
Odličan je tekst! Samo bih dodao da osim što su kvartovski muljatori postajali poduzetnici, kladitelji burzovni ulagači, a građevinari developeri, i brojni obični šalterski službenici postali voditelji banaka i njihovih poslovanja, "ulagali" novac tamo gdje se nitko ne bi nadao povratu a kamoli dobiti, i stimulirali društvo bez rada i stvarnog napretka. Ali, lutrija je lutrija. Ponekad se dogodi da nema dobitka.
ovakav feudalni kapitalizam je potrošen i bezperspektivam. razni banksteri vladaju političarima i postaju gazde država kojima posuđuju lovu dok se sirotinja tlači sve većim nametima i sve glupljim ograničenjima a razni sdp-i i hdz-i postaju obični gubernatori koji zauzvrat dobivaju masne plaće i prostor za nesmetanu pljačku i korupciju. banke bi trebale biti zapravo najobičniji servis države, građana i gospodarstva a ne njihovi gazde
bankare nitko ne tjera da daju novac!!!a lihvarenje je zabranjeno!!!samo korumpiranost državnih službenika im omogućuje 80% sadašnje zarade..
Gojko Drljača mlađi, u startu nas dovodi u zabludu, jer zašto bi onaj tko zna da neće vratiti obećao povrat od sto dvije kune, a onaj koji će vratiti povrat od sto dvadeset; ako neću vratiti mogu obećati vratiti dvjesto dvadeset kuna, računajući na susjedovu pohlepu .Slijedom ovoga, Njemačka je bolji dužnik , jer u startu pristaje na veće kamate, nego Hrvatska ? Inače, domaće banke su domaće jednako kao i Kaufland, no neću dalje komentirati, želja mi se ispunila, idem uživati.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
jednu stvar ne kužim ... zašto se ne krene u velike javne radove, zbog čega mi moramo čekati da nam bankari naštancaju svoje šarene papire i podjele ih uz velike kamate ... jebate, pa prije 5.000 godina su ljudi radili navodnjavanje svojih polja, a mi imamo Slavoniju koja leži između tri velike rijeke i svake godine slušamo o suši ili poplavi ... uzmite vojnu mehanizaciju i neka izvole napraviti kanale po cijeloj Slavoniji ... tamo možemo imati tri žetve godišnje ... zemlja neka se da u višegodišnji zakup domaćim ljudima .... ajde više ... napravite nešto ..