Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 130
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Bez štednje na oružju
Povratak na članak

Za vojsku najviše daju Amerikanci i Saudijci – čak pet puta više od Rusa

Kina je izbila na drugo mjesto po potrošnji jer Peking već godinama gradi svoj položaj vojne globalne velesile.

Komentari 44

Avatar lvan12
lvan12
14:09 01.05.2019.

Mjereno u internacionalnim dolarima (Geary–Khamis) koji uzimaju u obzir PPP (paritet kupovne moći), jer naravno da ne košta izrada nečega u kini/indiji jednako kao i u SAD-u.... tada dobivamo ovakvu listu mjerenu u milijardama internacijonalnih dolara: SAD - 649 || Kina - 516,3 | Indija - 257,1 | S.A. - 160,4 | Rusija - 158,7 | Francuska - 68,1 | J.Koreja - 56,9 | Njemačka - 53,9 | V.Britanija - 53,7 | Japan - 52,44 |. To otprilike i je u skladu sa veličinom vojski pojedinih zemalja uz iznimku S.A. zbog rata u Jemenu i toga što svu opremu kupuju po nabildanim cijenama.

VL
Avatar JEDNONOGIBRAVAR
JEDNONOGIBRAVAR
13:37 01.05.2019.

Tako su govorili da ja dajem 10 % za vojsku ,a ostalo za narod, a bilo je obratno. Tko će znati koliko tko daje?

VL
ST
stefj
13:31 01.05.2019.

Ah, Stocholmski institut, još jedan koji svijet mjeri prema Šveđanima, poput onog istraživanja tko je koliko tradicionalan... Amerikancima je proizvodnja oružja jedna od glavnih gospodarskih grana i bitan izvozni proizvod, a veliki dio tog novca ide u istraživanja, čak i ona fundamentalna... Što se tiče vojske, Amerikanci imaju najviše nosača aviona, duplo više nego sve ostale zemlje zajedno. Ta jaka mobilna vojska je i dio Američke političke doktrine kojime Amerika širi i održava "utjecaj" u svijetu... Danas je izdvajanje za vojsku veće jer je tehnologija sve naprednija i potrebno je sve više stručnih i obučenih ljudi da upravljaju njome. Vojske u pravilu broje manje ljudi, ali zahtijevaju novu i skupu tehnologiju.

VL
Avatar Voljeni Maršal Tito Pajcek
Voljeni Maršal Tito Pajcek
13:15 01.05.2019.

Zanima me koliko novaca troši Tzv. Regijon

VL
DU
Deleted user
13:37 01.05.2019.

Što kažu rusofili ovdašnji na to?

VL
Avatar josef
josef
16:13 01.05.2019.

U Splitu ima patrizana.

VL
DU
Deleted user
23:41 01.05.2019.

zemlja koja od svoje neovisnosti od engleske 1776 do danas samo 16 godina provela u miru, a sve ostalo u ratu ! dakle, sve govori.

VL
PO
pointmaker
21:27 01.05.2019.

a pričaju nam da su rusi agresori i da mi moramo sa amerima...a niti u bijelu kuću nemože nego pred ogradom...krasni prijatelji. ma užas.

VL
MO
Morvena1936
13:28 01.05.2019.

Naši štede na svemu pa svejedno nemamo ništa...

VL
Avatar Foton
Foton
14:37 01.05.2019.

Momentalno svjetski mir pociva na t.zv. MAD doktrini, sto znaci Mutually Assured Distraction, ili, Uzajamno Garantirana Destrukcija nuklearnim oruzjem od kojega nema obrane. No Amerika uspijesno razvija proturaketnu obranu, koja moze presresti interkontinentalne rakete. Znaci Amerika se moze obraniti, a drugi ne. To bi moglo destabilizirati svjetski mir,.

VL
KR
krusko
13:45 01.05.2019.

INTERVJU Vedrana Rudan: "Hrvati su GLUP NAROD. Stalno puše priču kako su Srbi ti koje moramo da mrzimo do sudnjeg dana"

VL
Avatar Hržić_Danijel
Hržić_Danijel
13:27 01.05.2019.

Američka demoNkracija! Izazovi ekonomsku krizu, izmisli biološko oružje, nuklearno i imaš izgovor za invaziju, znamo da trava ne raste di čizma Američke demokracije prođe a deseci tisuća mrtvih, uglavnom civila, masa žene i djece, vodeči svjetski fašisti zadnjih 220 godina, sotonozirase Rusiju koja im želi stati na kraj! Neki Breivick ubije 70 ljudi jer je SOCIOPAT ili ovaj nedavno 49 također SOCIOPAT i cijeli svijet i mediji počnu ridat suze a Amerika dronovima SVAKODNEVNO poubija desetine nedužnih, teroristi ispadaju kolateralne žrtve zapravo i tako 365 dana u godini desetlječima, milijune su pobili i još imaju NOBELA ZA MIR u to ime, te ljude se niti ne spomene a kamoli da se objavljivaju dani svjetske žalosti! Takve likove našaKolinda i HDZ-SDP služe i prate u stopu, umjesto na našoj granici, naša je vojska u Afganistanu,Siriji i drugdje!

VL
Avatar Foton
Foton
14:37 01.05.2019.

Momentalno svjetski mir pociva na t.zv. MAD doktrini, sto znaci Mutually Assured Distraction, ili, Uzajamno Garantirana Destrukcija nuklearnim oruzjem od kojega nema obrane. No Amerika uspijesno razvija proturaketnu obranu, koja moze presresti interkontinentalne rakete. Znaci Amerika se moze obraniti, a drugi ne. To bi moglo destabilizirati svjetski mir,.

VL
MP
miroslav.petkovic.7564
15:20 01.05.2019.

Mogu oni ulagat i dvadeset puta vise od Rusa sta im vrjedi kad neznaju napravit oruzje. Vidim zapelo im u venecueli,u siriji Rusi ih sveli na status promatraca. A jesu potrcali! Haha moj Gvido.mislija sa pet kamiona humanitarne pomoci docepat se nafte sa Amerin Puka Guido ko tikva.

VL
Avatar lvan12
lvan12
13:23 01.05.2019.

Ovo nam puno više govori o besmislu američkog dolara za izračun bilo čega što se proizvodi/prodaje izvan SAD-a...

VL
DU
Deleted user
13:39 01.05.2019.

Saudijcima pare ne pomazu, nedavno je objavljen filmic gdje u Jemenu posada Abramsa Saudijske arabije bjezi iz potpuno funkcionalnog tenka

VL
PA
PainKiller
13:12 01.05.2019.

Da, ali ih rusi sve pojedu za doručak. Aneksijom Krima Putin je pokazao da može kako om želi i da mu nitko ništa ne smije učiniti. Sancije Rusiji? Molim vas, više su sebi štete nanjeli nego njima.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.