Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 152
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
PAKLENI DANI

Vrhunac toplinskog vala u Hrvatskoj, dio zemlje u crvenom: Uskoro stiže promjena, evo i kada

Split: Domaći i turisti na plaži Firule potražili osvježenje od velikih vrućina
Zvonimir Barisin/PIXSELL
VL
Autor
Vecernji.hr
03.07.2025.
u 07:15

U subotu i nedjelju djelomice sunčano, a potkraj nedjelje na zapadu porast naoblake

Vrhunac je toplinskog vla u Hrvatskoj. Poslijepodne u unutrašnjosti ponegdje umjeren dnevni razvoj oblaka i vrlo mala vjerojatnost za pljusak u Gorskoj Hrvatskoj i u unutrašnjosti Istre. Vjetar na kopnu većinom slab. Na Jadranu slab do umjeren jugozapadni i sjeverozapadni vjetar. Najviša dnevna temperatura uglavnom između 32 i 38 °C. Pretežno sunčano bit će i u petak, osobito u Dalmaciji. Na zapadu popodne naoblačenje, a zatim ponaprije u Gorskome kotaru lokalno i pljuskovi s grmljavinom. Vjetar umjeren sjeveroistočni i sjeverni. U Dalmaciji umjeren jugozapadnjak, dok će na sjevernom dijelu zapuhati bura koja će jačati. Maksimalna većinom od 30 do 35, a u unutrašnjosti Dalmacije i do 38 °C.

Izdana su i upozorenja zbog viskkih temperatura.

Foto: DHMZ

Foto: DHMZ

Prema prognozi DHMZ-a zaa iduća tri dana, u unutrašnjosti u petak poslijepodne uz jači razvoj oblaka mjestimice su mogući pljuskovi s grmljavinom, ponajprije u Gorskoj i središnjoj Hrvatskoj. U subotu i nedjelju djelomice sunčano, a potkraj nedjelje na zapadu porast naoblake. U petak će puhati umjeren, u noći i prijepodne mjestimice jak sjeverni i sjeveroistočni vjetar, koji će još u subotu lokalno biti umjeren. U nedjelju će zapuhati jugozapadnjak. Jutarnja temperatura zraka bez veće promjene, a danju i dalje većinom vruće, samo u subotu malo manje vruće. Na Jadranu pretežno sunčano te i dalje vruće. Na sjevernom dijelu u petak poslijepodne mogući lokalni pljuskovi s grmljavinom, a potkraj nedjelje naoblačenje. U petak umjerena do jaka bura i sjeverozapadnjak, a još će i u subotu mjestimice biti umjerene bure. Tijekom nedjelje zapuhat će jugozapadnjak i jugo.

Foto: DHMZ

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata