Na Ljubljanskoj burzi indeks SBITOP sredinom svibnja, prvi put od pada Lehman Brothersa 2008., premašio je razinu od 1500 bodova, a potkraj lipnja već je na razinama iznad 1550 bodova. Ove godine njegova je vrijednost porasla gotovo za četvrtinu, dok su neke dionice poput NLB-a uspjele porasti i dvostruko više. Priliku za dobru investiciju na slovenskom tržištu kapitala već godinama vide i hrvatski mirovinski fondovi. Slovenske bluechip dionice pružaju veće mogućnosti povrata, a prošla godina i prvih pet mjeseci ove godine donijeli su i znatan rast tržišta ogledanog u indeksu SBI TOP.
ANALIZA SINIŠE MALUSA
Visoke dividende slovenskih dionica privukle hrvatske investitore
Najavljene dividende podrazumijevaju indeks dividendnih prinosa indeksa SBITOP od sjajnih 6,9 posto
Još nema komentara
Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.