'BDP je porastao zato što je porasla potrošnja, plaće rastu u svim sektorima osim u našem'
Most je društvo bez jedinstvene ideje, vizije i znanja, osim dva pojedinca. Ipak dio njihovih zahtjeva je spas za Hrvatsku, ali dio je prava katastrofa, kaže Ribić
Komentari 27
Imam ja ideju: idemo povećati javnom sektoru plaće na prosječno 15.000 kuna - to je očito jako dobro za BDP i za proračun.
Zivotna postignuca Vilima Ribica?- Profesionalni krpelj-sindikalist koji sa placom od 17-ak hiljada kuna, sluzbenim vozilom,sindikalnim stanom i ostalim zivi na grbaci radnika cijeli svoj zivot. A evo, kako vidimo, nakon sto je shvatio da je stvoren da bude poduzetnik gradjevinac,, sada je shvatio da zapravo on najbolje zna sto je dobro za ovu drzavu, a sto nije. Kada bi on to stvarno tako dobro znao, shvatio je da ovu nasu ekonomiju najvise koce upravo takvi krpelji kao sto je on koji primaju neproporcionalno veliku placu,dnevnice i novac za pokrivanje svih zivotnih troskova, a ne pridonose nimalo.
Ajde Ribicu dosta kukanja. Pitate li se ikada kako je nezaposlenima?
a potrošnja je porasla zbog enormnog zaduženja vlade u protekloj godini
Državna Geodetska uprava plaća SSS 3.800kn. Plaća u Policiji ista. Tko misli da je velika neka sjedne za šalter umjesto tih žena i prima svaki dan 300 stranaka. Pauza pola sata i ni minutu duže.
Eh, samo se čekalo da se ovaj zaštitar uhljeba javi. Radi njega i njegovih ucjena dobrim djelom i jesmo gdje smo sada. Njega i političara uhljebljivača... Radi njega ćemo ili u devalvaciju ili u bankrot. Ili prvo u devalvaciju pa onda bankrot... Ne isključivo radi njega, ali snosi jako veliki dio odgovornosti.
Gospodin Ribic jedino sto beskompromisno radi je ponavlja floskule. Umjesto da pomogne clanovima svog sindikata financijski, putovanjem, edukacijom, nekim danom otvorenih vrata za sklapanje novih kontakata, on uzima sav novac koji je sindikat imao,posudjuje jos x milijuna od druga 22 sindikata i uskace u poduzetnistvo te gradi zgradu u ul.Florijana Andraseca kako bi njegov sindikat u buducnosti zaradjivao na iznajmljivanju poslovnih prostora, a clanarinama podebljao jos malo te uhljebljenicke place sindikalista koji vise po nicemu nisu isti sa radnicima. Sindikalist je zadnji koji ce kao visak dobiti otkaz, on ima dvostruko otkaznog roka, on ima dvostruko otpremnine, u slucaju strajkaskog marsa kroz Ilicu, sindikalistima se za setnju Ilicom tada isplacuje dnevnica, a radnicima koji strajkaju jer ne mogu spojiti kraj s krajem ne plati se ni sendvic???? Pa kako vas nije sramota? Sami ste sebi i svojim placama postali svrha.Danas sindikalist nema ni e od nekadasnjeg entuzijazma koji su pravi sindikalisti nekad imali. Vilim Ribic i Borsi Kunst su nam najbolji primjer.Ribic-poduzetnik koji se javi s vremena na vrijeme tek toliko da opravda tih 17-ak hiljada kuna place, sindikalni auto, sindikalni stan,itd.Cudno da si jos i zenu ne placa na ime sindikata.A Boris Kunst?Boris Kunst koji je u dogovoru s Vladom kao celnik sindikata izigrao radnike u zamjenu za mjesto saborskog zastupnika HDZ-a je skolski primjer ljigavca. Povraca mi se.
E moj strucnjace jedino si ti skolovan u ovoj drzavi kao i oni tvoji sta te placaju da komentiras a sve se vidi gdje se nas narod nalazi nakon 25godina vase politike i vasega rada
Ma najbolje da nastavimo Zokijev i Sanaderev impuls, te od onih ranije. Idemo se zaduzivati dokle ide. Raste BDP preko potrosnje... Jedini problem je kada dodje vrijeme da sve to vratimo, ali kao da je bitno. Narod je sretan sto raste BDP. Je da je previse naivan, jer sve ce doci na naplatu...
Dobro je. Mislio sam da je ozdravio. Sreća pa nije, nego nas i dalje uveseljavva glupostina
E, kolko vi serete po Ribiću, ispada da je čovjek Državni neprijatelj broj 1., ko da je on osobno pokro sve te pare umjesto HDZ-a i Sanadera. Sad su najednom sindikati krivi što smo tu di jesmo, a ne mi sami koji smo godinama birali lopove i dopuštali da nas kradu!! Dajte se malo uozbiljite, Ribić može ljudima ići na živce, nemrem ga ni ja gledat svako malo da iskače iz paštete ko Jadranka svojedobno, ali to što je sve dobrog lik u zadnjih 25 godina napravio za svoje članove vi možete samo sanjati. Njemu je posao da se izbori za što bolje uvjete za svoje radnike i to radi vrhunski, samo kaj to određene krugove jako "žulja" pa zato bude tolka antipropaganda. I kaj vas boli k.... kolku ima plaću? Ne plaćate ga vi, nego ga plaćaju njegovi članovi i oni valjda znaju jel ju zaslužio ili nije. Meni se, s obzirom na okolnosti, nekak čini da je. Da *svi* u ovoj državi rade *svoj* posao onako kako ga radi Ribić mi bi bili Švicarska.
Imam ja jednu ideju: najbolje bi bilo da u državi nitko ne prima plaću, jer nitko ništa ne radi, ni policija, ni učitelji, ni lječnici, ni sudovi, niko ništa ne radi, osim vas redovitih komentatora. Vama bi trebalo dati plaću od 15000 kuna pa bi sve bilo u redu. A sindikate bi trebalo ukinuti, jer bi onda strankice u hrvata konačno mogle u miru krasti ono što do sada nisu uspjele...
Zar nije poslije neuspjelog štrajka podnio ostavku?
Evo kako bih ja slikovito prikazao „Milanovićev rast“ BDP-a za 2,8%. Recimo da sam ja 2011godine imao plaću 10 000 kn, 2012 mi u svakom kvartalu padne po 5% i na kraju 2012 bude cca 8000. Sljedeće 2013 također mimi u svakom kvartalu isto tako padne cca 5%, te na kraju iste mi ta moja plaća bude 7400, na isti način sljedeće 2013 padne na 6000, 2014 na 4800. Da bi mi na kraju 2015 naš pametni premijer povećao plaću čak 30 % koja bi mi tada iznosila cca 6200 kn. I tko se na to sad usudi pa da kaže da sa ovim povećanjem, nakon pustih poskupljenja i raznoraznih nameta, ja neću živjeti puno, puno bolje i da ta moja plaća od punih cca 6200 kn nije bolja nego 2011 godine. Pa tko to može kazati da Hrvatska ne raste i da nema povratka na staro …. E moj Milanoviću, Grčiću i ostali kukurikavci, ostavite se politike……
Strašno je kakvih gluposti i koliko mržnje prema svemu i svakomu se može pročitati na ovim forumima. Portali sami krenu sa nekim zajedljivim komentarom na koji se ljudi upecaju i onda se natječu tko će napisati što gori komentar. I uopće nije bitna tema, može biti i vremenska prognoza, bitno da se pljuje. Dajte ljudi ako nemate nešto konstruktivno za napisat, radije ugasite komp i prošećite po suncu i napunite se pozitivnom energijom. Dosta mržnje! Kako bi i napredovali kad jedva čekamo da susjedu krava crkne? Dosta s tim!
Imaš 30000(tisuća)kn plaće. Pa za te novce i moraš lajat od jutra do sutra. Ovog debila organski ne podnosim. Običan hohštapler i mutikasa.
... ovaj još, uz svoje ideje za propast države, spominje i Piculu koji je najvjerojatnije "zaslužan" što je država zemljište vrijedno par eura/m2 otkupljivala po cijeni do 300 eura/m2 za izgradnju autoputa prema Sisku.
Ribiću, lako je posuditi novac, povećati plaće, jasno umjetno, pa više trošiti! Treba u ovoj jadnoj Državi ustanoviti tko zarađuje za nju a tko isključivo troši! Dvadeset godina trošili su ljudi koji nisu privredili ni centa za Hrvatsku! Došlo je vrijeme da se stvari okrenu naopak! Da troše ljudi koji zarađuju za Hrvatsku i za sebe i da ih se prestane pljačkati! Jedno pitanje: "Koliko robnih Hrvatskih kuća ima u Njemačkoj, Austriji", a koliko istih ima u Hrvatskoj? Kada se to promjeni, onda bu nam bolje! Prije sigurno ne, jer posuđene novce građani troše u kučama koje novac izvoze u inozemstvo, a naš porez raste i na "izgled" ispada da sve raste! No, zapravo i sigurno, sve ide pomalo ali sigurno prema Grčkoj!!!!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
nisu problem oni koji rade i zarade plaću već oni koji su višak, a koje sindikati uporno štite