Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 75
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
PRESRELI 457 DRONOVA

VIDEO Veliki napad na Rusiju: Pogođene rafinerija, luka i logistički centar, ima civilnih žrtava

Screenshot X
22.08.2026.
u 13:39
Google icon Dodaj Večernji list među omiljene izvore na Googleu

Dronovi su tijekom noći stigli i do Krasnodarske oblasti na jugu Rusije. Prema informacijama Nexte, jedna od meta bila je luka u Jejsku na obali Azovskog mora.

Ukrajinske snage tijekom noći izvele su velik napad dronovima na više područja Rusije. Prema navodima ruskih regionalnih vlasti, u napadima je poginulo najmanje šest civila. Među pogođenim lokacijama našli su se industrijski objekti, logistički centar velikog internetskog trgovca te područje luke na Azovskom moru. Rusko Ministarstvo obrane objavilo je da je tijekom noći presrelo i uništilo ukupno 457 ukrajinskih dronova, piše Jutarnji.

Jedno od glavnih područja napada bila je Samarska oblast. Tamošnji guverner Vjačeslav Fedoriščev potvrdio je da je u napadima bilo ozlijeđenih te da je pogođen industrijski objekt, no nije otkrio o kojem je postrojenju riječ. Ukrajinska vojska priopćila je da je napala rafineriju u Novokujbiševsku, nakon čega je izbio požar. To postrojenje već je ranije bilo meta ukrajinskih napada.

U istoj je oblasti pogođen i logistički centar Ozona, jednog od najvećih ruskih internetskih trgovaca. Prema informacijama Nexte, riječ je o najvećem logističkom centru te kompanije u Povolžju. Nakon napada objekt je zahvatio požar. Ozon je potvrdio da je njegov centar u Čapajevsku napadnut te objavio da je rad postrojenja privremeno obustavljen, uz navode o ozlijeđenima.

Riječ je o prvom poznatom napadu dronovima na Ozon. Njegov najveći konkurent Wildberries posljednjih je tjedana također bio meta napada. Kijev takve udare prikazuje kao dio šire kampanje usmjerene na gospodarsku infrastrukturu koja, prema ukrajinskim vlastima, podupire ruske ratne napore.

Dronovi su tijekom noći stigli i do Krasnodarske oblasti na jugu Rusije. Prema informacijama Nexte, jedna od meta bila je luka u Jejsku na obali Azovskog mora. Guverner Krasnodarske oblasti Venijamin Kondratjev objavio je da su u napadu na Jejsk poginule dvije osobe, među njima dvoje djece, dok su još dvije odrasle osobe ozlijeđene. Nakon napada izbio je požar na jednom od objekata u gradskoj luci, no vlasti nisu navele o kojem je objektu riječ.

Žrtava je bilo i u drugim područjima. Guverner Belgorodske oblasti, koja graniči s Ukrajinom, izvijestio je o dvije poginule osobe i 13 ozlijeđenih. U Brjanskoj oblasti ranjene su još četiri osobe. Napadi su zabilježeni i na području Luhanske oblasti na istoku Ukrajine, koje je uglavnom pod ruskom kontrolom. Leonid Pasečnik, dužnosnik kojeg je postavila Moskva, ustvrdio je da su poginule dvije osobe, među njima 16-godišnji dječak, dok je još devet ljudi ozlijeđeno.

Komentara 4

KJ
Kra_jolikk
14:37 22.08.2026.

Pa koliko Rusi, imaju rafinerija kad Ukrainci, svaki dan pogađaju.Od toga ništa nema samo pregovori.Skoro je pala i Nikolajevka, Dobro polje je u teskoj opasnosti....Znači samo pregovori inače na žalost ne vidim ništa dobro......

Avatar ajatolah1
ajatolah1
14:30 22.08.2026.

Bravo Ukrajina, vrijeme je da i rusi na vlastitoj koži osjete barem djelić onoga što njihove horde već godinama rade u susjednoj zemlji; udarajte tamo di ih najviše boli !!!

SE
Serengeti
14:26 22.08.2026.

Ukrajinski teroristi tako od 2014-te teroriziraju građane Donbasa. Ajde makar se sada informacije sa ruske strane prenesu.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata