VIDEO 'Da mi gađamo hipersoničnim raketama... To je glupost. Hrvatska je u EU, NATO na zvižduk prsta će spržiti sve ovdje'
Govoreći o raketama koje bi mogle dosegnuti Zagreb, Čanak je takve poruke odbacio kao besmislene i opasne.
Komentari 19
Zašto bi napadali Zagreb , tamo su ljudi koji glasaju za njihovu opciju.
Ja mislio da su bolesni samo u Jankomiru, a vidim da ih ima na sve strane, što istočnije to više.
Mediji i ekstremisti samo potpaljuju i šire mržnju.
Kada te pas ugrize jednom, uvjek si nepovjerljiv prema njemu. Nas je ugrizao 1991 i vise mu ne vjerujemo.
Sam čanak je rekao istinu o stanju u Srbiji fasisticka država tj politika .
Lokalna trumpastična ekipica nije uzela terapiju. Prijatelji s Rusima, prijatelji s Mađarima, Trampu se pokušavaju uvući s najljepšim i najfantastičnijim Tramp towerom na svijetu...To bi nekad zvali redikulima da bi jedva prešlo izborni prag, a danas vlada državama, pa čakk i svjetskom supersilom.
Loše odradismo Oluju!
Srbija je dva puta već raketirala Zagreb. Jednom uz pomoć JNA 7.10.1991. kad su Lukić, Bilbija i drugi raketirali Banske Dvore u kojima su tada bili Tuđman, Mesiš i Marković. Nisu postigli cilj. Drugi put to je naredio Martić 2.5.1985., nakon što je u nekoliko sati HV oslobodila cijelu Zapadnu Slavoniju, poznat po intelektualnom deficitu. Pogodio je dječju bolnicu, ranio balerine na probi u HNK, ubio civile u centru grada. Prava junačina. Pravomoćno presuđen kao ratni zločinac, robija već nekoliko desetljeća. Nije postigao cilj. Rezultat takvog djelovanja Srbije: četiri izgubljena rata u nekoliko godina, presuda Haškog suda o genocidu koji su počinili Srbi, "Velika Srbija" nikad manja, kompletno političko i vojno vodstvo srba iz Srbije i BiH presuđeno za ratni zločin, "svi Srbi" nisu u jednoj državi. Kosovo međunarodno priznata država. Te srpske rakete imaju i jednu veliku slabost. Moglo bi se dogoditi da ne polete. A Hrvatska i sad ima oruđa s kojima može djelovati po dubini teritorija susjednih zemalja, bude li morala. Djelovala je i u Domovinskom ratu. A koja imena bi mogle dobiti rakete ili granate, ovisi o kontekstu.
Čemu to zveckanje kišobranima?
Pozornost nam je na Srbiji, a vehabijski pokret na 100 km od Zagreba, stvarna prijetnja. Kakva Srbija , slomom JNA i Jugoslavije oni nemaju tu moc samostalno
Srbija i dalje vjeruje da će se Rusi na Dunavu ispred Beograda pojaviti sa tenkovima kao osloboditelji Srbija je i dalje u stanju prošlog stoljeća.
Ne možete vi Hrvatskoj ni Zagrebu popušiti jer prvo morate tražiti dozvolu napisanu u 12 primjeraka.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Pa nisu baš gluposti. Ok, teško da će se Srbija odlučiti na takvo što samostalno. Ali, u nekoj bližoj ili daljnjoj budućnosti, ako Rusija odluči napraviti nešto slično kao u Ukrajini, postoji mogućnost da se u sklopu toga uključi i Srbija. Svakako takva ratnohuškačka retorika kontinuirano dolazi i iz Banje Luke i iz Beograda. Nikad ne reci nikad. Sama činjenica da Srbija posjeduje takvo naoružanje, koje je isključivo ofanzivno a ne defanzivno, implicira puno toga.