Velika religioznost mladih nije tek puki konformizam
Među komentarima istraživanja da smo “nacija vjernika”, moglo se čuti da se radi o prividu, jer da se uistinu prakticira kršćanstvo, ne bi bilo društvenih pljački, javnog nemorala, licemjerja…
Komentari 6
Izvrstan komentar, bravo Darko!
Konačno nešto pozitivno!
Odlična analiza situacije! Bravo, gospodine Pavičiću! Još bih samo željela dodati nešto: Prije su mladi više vjerovali u ruralnim područjima. Danas se djelatna vjera prebacila u urbana područja, velike gradove. Bogu hvala na tome!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Prekjučer sam na članku u Večernjaku koji je govorio o vijesti kako 80% mladih kaže da vjeruje u Boga napisao komentar koji je bio praktički jednak ovome što je Darko Pavičić ovdje napisao, a ipak mi je komentar izbrisan, iako u njemu nisam ni na koji način prekršio pravila komentiranja. I ne samo to: U isto vrijeme, u jednom cugu, ad.ministrator je obrisao sve komentare koje sam na portalu napisao od Nove godine - 15-ak njih, iako su neki od njih stajali na portalu više od dva tjedna i nikome do prekjučer nisu zasmetali. Zanimljivo, za sve te obrisane komentare nisam dobio ni jednu jedinu opomenu - logično, jer ni u jednom od njih nisam prekršio pravila komentiranja. No to samo govori o problemu cenzuriranja i samovolje admini.stratora koji na portalu brišu komentare kako se njima svidi i bez stvarnog ikakvog razloga. Poslao sam zbog toga prosvjedni mail uredništvu Večernjaka, ali naravno da ništa od toga (kadija ti briše komentare, kadija prosuđuje o tome). Ako se u nekom komentaru zaista krše pravila komentiranja, onda imate razloga izbrisati ga - ali brisati komentare koji ne krše pravila komentiranja i još krvnički obrisati niz drugih istog komentatora iz, valjda, neke "osvete" zbog mišljenja koje vam nije po ćeifu, nije u redu. Ne postoje pravila samo za komentatore, nego i za vas, Večernji.