Velika Britanija u recesiji nakon rekordnog pada BDP-a od 20,4 posto
Osobna potrošnja smanjena je više od četvrtine, a pala je i državna potrošnja.
Komentari 8
Baš mi je žao te simpatične otočne države koju su drugi kroz povijest samo iskorištavali i kolonizirali.
Uh, posljedice lockdowna i za Britaniju će biti puno strašnije od direktnih posljedica korone... A Vel. Britanija je jedna od zemalja koja je najgore prošla, gdje je virus prodro i među starije i u bolnice. Kako li će to izgledati u slijedećih par godina teško je i zamisliti... Čak su i oni odustali od teorije da će taj pad biti samo jedno V ili W, već sad govore o Nike Swooshu, a na kraju će to ispasti jedan L...
Britanci nisu bas to dobro izveli, veliki pad bdp-a a i umrlo im je puno ljudi (686 na milion, drugi u svijetu), ocigledno je B.Johnson bio nesposoban ( i bahat sto se tice covida)
Lako za Britaniju, Britanija je ozbiljna zemlja, sa ozbiljnima ljudima, oni imaju iskustva u globalnim katastrofama i krizama, oni su sve ratove dobili kroz povijest. Ne brinite se vi za njih, oni imaju svoje saveznike i prijatelje u citavome svijetu, oni ce se u jednome danu podici, isto kao i Amerika, ne mozete se vi mjeriti s njima. Problem je u vama katastrofalcima u toj zlocinackoj tvorevi od EU-ropske unije, sa monstrumom Njemackom na celu kolone, oni su pokvareni , zlobni i podli, tumor ljudskoga roda, vas ceka totalni potop svega, Apokalipsa sa bolesnim nacistima i smak svijeta, znate bolesne naciste. Oni vam nemaju prijatelja u svijetu, nikoga, ni u Europi ni u svijetu, njih svih preziru i jedva cekaju da krepaju bolesni nacisti. Zato sto oni preziru citav svijet i samo mastaju o pljacki, razvaljacini i porobljavicini tudjih suverenih drzava i naroda, bolesni nacisti. Jucer su im strucnjaci iz visoke finance proglasili potop svih banaka u zemlji, bolesnim nacistima, zato sto su oni odavno bankrotirali, samo drze na aparatima tu nacisticku tvorevinu od EU-rospke unije, bolesni nacisti, sto ce izazvati Apokalipsu u Europi, kada se odjednom skrlja taj monstrum, kada vam sve dodje na naplatu sa bolesnim nacistima.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
u britaniji to izračunaju za 2 mjeseca, a kod nas im treba pola godine