Velika Britanija potvrđuje spremnost slanja svojih vojnika u mirovnu misiju nakon sklapanja Trumpova mira u Ukrajini, Švedska ne odbacuje takvu mogućnost, Francuska je vjerojatno također sklona tome, ali Poljska je i dalje na stavu da svoje vojnike neće slati, što je stav kojemu je, čini se, bliska i Njemačka. To se moglo razabrati iz izjava koje su frcale uoči hitno sazvanog europskog mini-summita u Parizu, na kojemu su čelnici odabranih europskih zemalja pokušavali smisliti plan koji bi spasio Ukrajinu i Europu od inferiorne pozicije koju im je, čini se, namijenio američki predsjednik Donald Trump u pokrenutoj mirovnoj inicijativi s ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom.
HITNI MINI-SUMMIT U PARIZU
Velika Britanija, Francuska i Švedska spremne poslati svoje vojnike da čuvaju Trumpov mir
Agresorski rat ne smije biti nagrađen jer ne smijemo hrabriti druge da pokreću agresorske ratove, rekao je španjolski ministar vanjskih poslova Jose Manuel Albares
Komentara 52
nema druge, EU mora država u pravom smislu te riječi. Dosta je bilo ovih soliranja gdje svatko vuče na svoju stranu
RI
trumpov mir nikada neće nastupiti jer je rusija već rekla da neće vratiti ništa što je okupirala, a Ukrajina nikada neće prihvatiti trajnu rusku okupaciju 20% UKrajine
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
EU mora stvoriti vlastite političke strukture, dobiti svog predsjednika i svoju zajedničku vojsku! to je jedini način da se obranimo od ruske prijetnje kad krenu na nas