Vlada usvojila smjernice za izradu proračuna – prihodi bi trebali iznositi 119,6 mlrd. kn
Prema riječima premijera Plenkovića, na rashodnoj strani naglasak će i dalje biti na održanju fiskalne održivosti, uz istodobno poticanje gospodarskog rasta.
Komentari 7
Bravo. Prihodi rastu, a rashodi jos vise. Kad je bal, nek je bal.
Sve raste, deficit pada. Osjecam se kao da zivim u Svicarskoj od kada su ovi dosli na vlast.
opet ista priča.... trošimo više nego zarađujemo. U času kada smo bili u mogućnosti svesti se u realne okvire ( kod Milanovića to realno rečeno to nije bilo moguće zbog pada BDP-a ), opet raste rashodovna strana, raste potrošnja ( to je sigurno, penzije, ... ) a za prihode se pričaju bajke o abnormalnom rastu. jednom riječju: katastrofa. Nema nam pomoći.
Pod poticanje gospodarskog rasta mislite na poticanje stranačkih prijatelja jer upravo to radite dok gospodarstvo plaća vaše stranačke kolege.
Eh i od ovih ništa. Nakon malo optimizma jer je ovo prva vlada ikada koja je bar simbolično smanjila neke poreze, dolazimo do proračuna gdje opet raste rashodovna strana... Ako se nešto ozbiljno ne promijeni, ako se rad ozbiljno ne rastereti i ne smanji birokracija, neće nikakvi tekstovi o teškom životu izvan Hrvatske pomoći. Sigurno ne kod inženjera ili struke jer postoje razni forumi gdje ljudi razmjenjuju iskustva. A uvijek je bitan faktor i to da ako netko ode van, neće lako priznati da mu je gore nego ovdje ili da nije uspio... Ono što je sigurno lakše vani, jer naći posao, ne gube se tjedni i mjeseci po šalterima radi papira i gluposti, a plaća je OK i može pokriti veće izdatke za život... Znam kako je za programere - ako nekoga ovdje želite platiti oko 15.000 Kn, trošak poduzeća je skoro 32.000 Kn, a u Irskoj je ispod 20.000. Dok god su takve enormne razlike, programeri će ovdje imati nižu plaću i odlazit će van. Zato i kažem da su promjene ove vlade više simboličke (premalo i prekasno), jer sad više trošak neće biti 32.000 već 30.000, ali i dalje je to ogromna razlika... No nešto više teško da možemo očekivati, jer kako inače hraniti gomile i gomile ljudi na proračunu...
Još dvije tisućite, kada su Ivica Račan i Željka Antunović počeli uništavati Hrvatsku vojsku sam napisao , koliko jaku vojsku če mo imati toliko jaka če nam biti i država. Evo, danas nam je vojska nikakva, a takva nam jee i država.Hrvatski povijesni karakterni gmaz je upropastio baš sve što devedeset i pete imali.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
" Ove smjernice daju okvir za ekonomsku i fiskalnu politiku za iduće tri godine " Zar nije Oreškovićeva Vlada već donijela okvir za tri godine ili to svaka Vlada počinje od početka, po običaju. Kao da ništa do tada nijeije bilo regulirano. Naša posla.