Uskoro se ruši mauzolej Vukašinu Šoškočaninu na groblju u Borovu Selu
Rješenje o uklanjanju mauzoleja donijelo je nadležno tijelo Vukovarsko-srijemske županije, i to nakon donošenja Zakona o grobljima.
Komentari 23
Od cijele pripreme potreban je samo bager
Zanimljivo. Dobroćudni mještani Borovog Sela, hrvatski državljani, izjednačavaju spomenik četničkom teroristu i mural s hrvatskim grbom. Očito ih povijest ničemu nije naučila.
Što ovi iz Možemo kažu hoće li biti kakav prosvjed protiv toga.
Vjerovat ću kad vidim ruševinu..i razvalinu. Dotad -ništa!
Tako je to kad prodje bez Oluje II. Njima smeta prvo bijelo polje. Pa ako ti smeta prvo bijelo polje, more bre marš napolje!
Trebalo se to srušiti prije trideset godina...ali nije se imalo volje ni podrške hrvatskih medija... Sad će me admi blokirati na neodređeno... Ajde prijavitee,agresore ubojice i silovatelje da im se sudi i da za nas rat završi ..
Po meni, jedna od najvecih sramota Hrvatske politike. Bez obzira o kojim strankama je rijec, ovo se moralo jos davno ukloniti. Nisam pristalica Penave i Cipe ali za ovo njima skidam kapu. Oni su inicijatroi ovog kao i zabrana bacanja vijenca pupija 17.11. u Vukovaru. Ovo je srpska provokacija na koju smo dugo sutjeli.
Nakon 30 godina su se beskičmenjaci sjetili ovo napravit???! Pa u kojoj državi je ovo smeće sagrađeno,Srbiji ili Hrvatskoj??
Nemojte tako ljudi, što će reći šef hdza pupovac na ovo gaženje prava manjina?
listopad, studeni i prosinac su miseci di se Hrvati site jeseni 1991e- zato in se svake godine u isto vrime serviraju iste nade. Ulovi se po jednog-dva čečenca ( koje za pravoslavni badnjak opet puste), ruši se ova nakradna gradjevina, ( ali ne uspiju dobiti dozvolu od FK Sinđelića iz Trpinje, pa se moli za malo strpljenja do jeseni 2026e........
sam pogled na pristojne spomenike oko ovog nebodera bi tribal biti dovoljan , da se i sami Serbi osjećaju provociranima.
vidiš po skelama da će ga samo uglancat fasadu i prepravit možda natpis
Znači naoružani pripadnici paravojne ZNG krenuli na Borovo selo verovatno na kavicu ali nisu očekivali da su i ovi drugi naoružani...Karma...
na to mjesto dignuti spomenik Penavi...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
30 godina je državi Hrvatskoj trebalo samo za ovo?!?! Pa se pitamo kako graditelji i izvršitelji četničke politike živi hodaju pored svojih živih i mrtvih žrtava!