Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 35
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
KONTROVERZNI SPOMENICI
Povratak na članak

Uskoro se ruši mauzolej Vukašinu Šoškočaninu na groblju u Borovu Selu

Rješenje o uklanjanju mauzoleja donijelo je nadležno tijelo Vukovarsko-srijemske županije, i to nakon donošenja Zakona o grobljima.

Komentari 23

Avatar komesarkaBlenčić
komesarkaBlenčić
09:20 28.10.2025.

30 godina je državi Hrvatskoj trebalo samo za ovo?!?! Pa se pitamo kako graditelji i izvršitelji četničke politike živi hodaju pored svojih živih i mrtvih žrtava!

VL
DU
Deleted user
09:27 28.10.2025.

Od cijele pripreme potreban je samo bager

VL
JA
Jania
09:48 28.10.2025.

Zanimljivo. Dobroćudni mještani Borovog Sela, hrvatski državljani, izjednačavaju spomenik četničkom teroristu i mural s hrvatskim grbom. Očito ih povijest ničemu nije naučila.

VL
Avatar Matija22
Matija22
09:45 28.10.2025.

Što ovi iz Možemo kažu hoće li biti kakav prosvjed protiv toga.

VL
VJ
vruće je
13:21 28.10.2025.

Vjerovat ću kad vidim ruševinu..i razvalinu. Dotad -ništa!

VL
OX
oxymoron
10:02 28.10.2025.

Tako je to kad prodje bez Oluje II. Njima smeta prvo bijelo polje. Pa ako ti smeta prvo bijelo polje, more bre marš napolje!

VL
SV
Svastacuje
11:25 28.10.2025.

Trebalo se to srušiti prije trideset godina...ali nije se imalo volje ni podrške hrvatskih medija... Sad će me admi blokirati na neodređeno... Ajde prijavitee,agresore ubojice i silovatelje da im se sudi i da za nas rat završi ..

VL
Avatar Castro
Castro
10:14 28.10.2025.

Po meni, jedna od najvecih sramota Hrvatske politike. Bez obzira o kojim strankama je rijec, ovo se moralo jos davno ukloniti. Nisam pristalica Penave i Cipe ali za ovo njima skidam kapu. Oni su inicijatroi ovog kao i zabrana bacanja vijenca pupija 17.11. u Vukovaru. Ovo je srpska provokacija na koju smo dugo sutjeli.

VL
ZA
Zagi3891
10:07 28.10.2025.

Nakon 30 godina su se beskičmenjaci sjetili ovo napravit???! Pa u kojoj državi je ovo smeće sagrađeno,Srbiji ili Hrvatskoj??

VL
Avatar Samodesno
Samodesno
09:49 28.10.2025.

Nemojte tako ljudi, što će reći šef hdza pupovac na ovo gaženje prava manjina?

VL
Avatar Ričard
Ričard
16:42 28.10.2025.

listopad, studeni i prosinac su miseci di se Hrvati site jeseni 1991e- zato in se svake godine u isto vrime serviraju iste nade. Ulovi se po jednog-dva čečenca ( koje za pravoslavni badnjak opet puste), ruši se ova nakradna gradjevina, ( ali ne uspiju dobiti dozvolu od FK Sinđelića iz Trpinje, pa se moli za malo strpljenja do jeseni 2026e........

VL
Avatar Ričard
Ričard
16:35 28.10.2025.

sam pogled na pristojne spomenike oko ovog nebodera bi tribal biti dovoljan , da se i sami Serbi osjećaju provociranima.

VL
Avatar patkovic
patkovic
09:40 28.10.2025.

vidiš po skelama da će ga samo uglancat fasadu i prepravit možda natpis

VL
KI
kimy
14:43 28.10.2025.

Znači naoružani pripadnici paravojne ZNG krenuli na Borovo selo verovatno na kavicu ali nisu očekivali da su i ovi drugi naoružani...Karma...

VL
Avatar Certilian
Certilian
09:28 28.10.2025.

na to mjesto dignuti spomenik Penavi...

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.