Koliko smo samo puta od početka ruske invazije na Ukrajinu u Hrvatskoj čuli: "Eh, da su nama tako 1991. pomagali..." Te riječi odzvanjaju i danas, nakon što su britanski i američki političari javno rekli da su od ukrajinskog predsjednika Volodimira Zelenskog očekivali veću zahvalnost. Onako kako je Zapad sa svojom ekonomijom, svojim tenkovima, borbenim zrakoplovima, municijom i medijima stao iza Ukrajine, to se nije dogodilo Hrvatskoj prije 32 godine. Berlin (ili Bonn), Washington (nešto poslije) i Pariz (koliko-toliko) jesu stali iza Zagreba moralno i diplomatski, ali ne i djelatno. Tomu unatoč, Sanja Trumbić pjevala je "Danke, Deutschland".
Danke plinković??